Corny ve Zlínském kraji

Se zahájením školního roku začínají i školní sportovní soutěže – úvodní akcí byl CORNY středoškolský atletický pohár,

jehož 34. ročník se v letošním roce konal ve všech okresech a krajích České republiky. Populární soutěž středoškolských družstev dívek a hochů, která se skládá ze 7 atletických disciplín (dívky absolvují 60m, 200m, 800m, skok daleký a skok vysoký, vrh koulí 3 kg a štafetu 400-300-200-100 m; hoši 100m, 400m, 1500m, skok daleký a vysoký, vrh koulí 5 kg a stejnou štafetu) proběhla ve Zlínském kraji v září a nejlepší celky z okresních kol se utkaly při krajském finále. Na krásném atletickém stadionu v Uherském Hradišti se 24. září utkalo 6 dívčích a 8 chlapeckých zástupců svých škol o právo reprezentovat Zlínský kraj při republikovém finále v Břeclavi (5.-6.10.2015). K vidění byly velmi pěkné výkony všech účastníků, nicméně palmu vítězství si mohl odnést jen jeden: mezi děvčaty suverénně zvítězilo družstvo SOŠ a Gymnázium Staré Město, v kategorii hochů si zlaté medaile odvezlo Gymnázium Lesní čtvrť Zlín.

Mezi účastníky se neztratili ani zástupci okresu Kroměříž – děvčata z VPŠ a SPŠ MV Holešov obsadila bronzovou příčku, mezi hochy získala stejná škola 5. příčku. Všem účastníkům a organizátorům patří poděkování za krásné výkony a příjemnou sportovní atmosféru.