AŠSK ČR bude bavit školáky sportem i o prázdninách


AŠSK ČR bude bavit školáky sportem i o prázdninách

AŠSK ČR bude bavit školáky sportem i o prázdninách

Asociace školních sportovních klubů České republiky spouští nový prázdninový program, zaměřený na podporu naučně-populárního vzdělávání žáků všech stupňů škol. Projekt s názvem Vzdělávací dny AŠSK vzniká za podpory MŠMT ČR za účelem zmírnění dopadů na vzdělávání dětí v souvislosti s uzavřením škol z důvodu pandemie koronaviru COVID-19.

V průběhu měsíce srpna bude 210 škol a školských zařízení v celé ČR realizovat vzdělávací akce, které nabídnou dětem a rodičům smysluplnou a zábavnou alternativu trávení volného času o prázdninách. Projekt má podpořit nástup žáků do nového školního roku a usnadnit zahájení výuky v září 2020. Ke spolupráci v projektu byly vyzvány školy, zapojené do programu Sportuj ve škole, dále školy, zapojené do projektu Centra sportu a také spolupracující střediska volného času.

Prezidentka AŠSK, Mgr. Svatava Ságnerová, vidí v novém projektu obrovský vzdělávací potenciál i pro další roky: "Vnímáme aktuální potřebu využití volného času o prázdninách k různým, třeba i netradičním formám vzdělávání žáků a velmi nás těší, že máme možnost aktivně tuto snahu podpořit. Pokud bude první ročník Vzdělávacích dnů AŠSK vyhodnocen jako úspěšný, bude mým cílem prosadit pokračování tohoto projektu i v následujících letech pro další zájemce z řad škol a školských zařízení."

Účastníci Vzdělávacích dní AŠSK se mohou těšit na rozmanitý program, organizovaný školami, který bude rozdělen do dvou částí: dopolední vzdělávací část bude probíhat na rozdíl od klasické výuky naučně-populárním badatelským způsobem v různém prostředí dle možností školy a pravidel projektu; odpolední část pak bude věnovaná volnočasovým aktivitám s akcentem na pohybové činnosti. V rámci programu mohou žáci navštívit například vzdělávací zařízení s odborným výkladem (technická muzea, botanické zahrady či arboreta, zoologické zahrady, technoparky apod.). Asociace školních sportovních klubů ČR klade jako organizátor projektu velký důraz na pohybovou složku, která bude povinně obsažena v odpolední části programu, věnované volnočasovým aktivitám.

Více informací a podrobné pokyny k pravidlům pro realizaci projektu najdete v sekci Projekty - Vzdělávací dny.


Partneři AŠSK

Počítadlo přístupů od 22. 9. 2009

Copyright © 2021 - AŠSK ČR
Nahlásit chybu | Ochrana osobních údajů

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací