Atletický 4boj ovládli chlapci z Opavy a dívky z Kopřivnice


Atletický 4boj ovládli chlapci z Opavy a dívky z Kopřivnice

Atletický 4boj ovládli chlapci z Opavy a dívky z Kopřivnice

Nezávodí za žádný atletický klub a královskému sportu se věnuje pouze v rámci kroužku ve škole. Přesto byly výkony Beaty Hromadové ozdobou republikového finále atletického čtyřboje v Opavě. Hned na počátku mítinku opanovala obě úvodní disciplíny - sprint na 60 m i dálku. A po velmi slušném vrhu koulí si vítězství v závěrečném běhu na 800 m zkušeně pohlídala. Reprezentantka základní školy Týn nad Vltavou nastřádala 2483 bodů a stala se nejlepší vícebojařkou republikového finále. Na druhém místě skončila Simona Ručová z Pardubic, která si zlepšila osobní rekordy ve sprintu i výšce, kdy jako jediná z dívek překonala laťku na úrovni 158 cm. Třetí skončila Tereza Ohnoutková z brněnské ZŠ Horníkova.

Mezi chlapci zvítězil domácí atlet Richard Šenk ze ZŠ Englišova. Stejně jako jeho dívčí kolegyně začal prvním místem ve sprintu, následný skok do výšky pak proměnil ve svou "one man show". Za bouřlivé podpory publika se bleskově zlepšoval i poté, co jeho soupeři dávno vypadli. Zastavil se až pod hranicí svého osobního maxima - na výkonu 178 cm. Celkové vítězství vydobyl ziskem 2605 bodů, když za sebou o 275 bodů nechal druhého Michala Krátkého ze ZŠ Třebíč, Horka - Domky. Třetí skončil další domácí závodník Pavel Halátek, který zaujal především výkonem v dálce, kde dolétl na fantastických 632 cm.

Beata Hromadová si běží pro celkové vítězství v atletickém 4boji

Díky vyrovnaným výkonům všech členek týmu braly celkové vítězství v soutěži dívky z kopřivnické ZŠ Emila Zátopka (8545 b), které o 389 bodů porazily soupeřky ze ZŠ Pardubice (Benešovo náměstí). Bronz putoval do Brna zásluhou ZŠ Horníkova (7785 bodů).

Zlato v kategorii chlapců zůstalo v Opavě zásluhou ZŠ Englišova, když se k výborným výkonům Richarda Šenka a Pavla Halátka přidal i zbytek týmu. Dohromady domácí tým nastřádal 8458 bodů. Boj o další umístění byl velmi dramatický. Jednotlivé týmy dělil minimální počet bodů a rozhodovalo se až v závěrečných bězích. Nepolevit ani v posledních metrech se dařilo mladoboleslavským reprezentantům ze ZŠ Jilemnická, kteří si se ziskem 8006 bodů na krk pověsili stříbrné medaile. Bronz vybojovali chlapci z českobudějovické ZŠ L. Kuby.

 

Kompletnéí fotogalerii z akce naleznete zde.


Partneři AŠSK

Počítadlo přístupů od 22. 9. 2009

Copyright © 2019 - AŠSK ČR
Nahlásit chybu | Ochrana osobních údajů

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací