Boje o Srbsko byly těsné


Boje o Srbsko byly těsné

Boje o Srbsko byly těsné

Již podruhé v tomto školním roce hostil Jindřichův Hradec republikové finále ISF, na kterém se rozhodovalo o postupujícím na mezinárodní šampionát pořádaný organizací ISF (International School Sport Federation). 16. - 17. 12. 2019 se v jindřichohradecké sportovní hale konalo republikové finále v házené kategorie VI. A - chlapci.

O postup na mistrovství světa škol v srbském Bělehradě přijelo bojovat sedm školních týmů, které byly rozděleny do dvou skupin. Z utkání ve skupinách vyplynuly následující semifinálové dvojice:  

VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou - Biskupské gymnázium Žďár nad Sázavou 

SPŠ, OA a JŠ, Frýdek-Místek - SŠIEŘ Rožnov pod Radhoštěm.

Napínavý souboj žďáreckých celků zvládli lépe reprezentanti VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou, kteří zvítězili v poměru 24:20. Druhé semifinále s přehledem ovládli házenkáři z Rožnova pod Radhoštěm a výsledkem 16:30 si zajistili účast ve finále.

Finálové utkání bylo plné emocí a bojů o každý míč. Na obou stranách předvedli gólmani velmi hezké zákroky a také proto konečné skóre ukazovalo výsledek 13:17. Z vítězství se radovali hráči SŠIEŘ Rožnov pod Radhoštěm. 

Konečné pořadí

1. místoSŠIEŘ Rožnov pod Radhoštěm
2. místoVOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou
3. místoBiskupské gymnázium Žďár nad Sázavou
4. místoSPŠ, OA a JŠ, Frýdek-Místek
5. místoPodkrušnohorské gymnázium Most
6. místoSŠTE Brno
7. místoSPŠSE a VOŠ Liberec

Nejlepším střelcem byl vyhlášen Alexandr Mojescik ze SPŠ, OA a JŠ Frýdek-Místek (34 branek).

 

Výsledky zápasů zde.

 

Foto: Josef Böhm

 


Partneři AŠSK

Počítadlo přístupů od 22. 9. 2009

Copyright © 2020 - AŠSK ČR
Nahlásit chybu | Ochrana osobních údajů

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací