Chvála vybíjené


Chvála vybíjené

Chvála vybíjené

Letos jsem se stala opět rozhodčí vybíjené. Loni jsem měla premiéru, ale mé pocity byly stejné. Je to velmi potřebná a skvělá hra, která je založená na soudržnosti družstva, postřehu, hbitosti, síle, pochopení taktiky a dodržování pravidel. Nedílnou součástí je také smysl pro fair play a samozřejmě nechybí  emoce. To vše bylo možno vidět začátkem června/1. - 6.6./ na krajském finále pražských základních škol prvního stupně v kategorii dívek  a v otevřené kategorii, ve které družstvo mohlo být sestaveno pouze z chlapců nebo z libovolného počtu dívek a chlapců. Co se mi zvláště líbilo, že ke každému utkání hráči a hráčky nastupovali s chutí vyhrát a také si zahrát.

Organizace pod vedením ředitelky soutěže Ivany Černohorské byla bezchybná. Dopoledne proběhla svižně a bez zbytečných prodlev. Do finále, které se bude hrát 12. - 14.6. v Pecce, postoupily dívky ze ZŠ Mikulova, Praha 4 a v otevřené kategorii budou o nejlepší umístění bojovat zástupci ZŠ a MŠ Jiřího z Lobkovic, Praha 3, v jejichž sportovním areálu se turnaj konal.   

O vybíjené mi dívky i chlapci řekli, že ji rádi hrají, že je baví hrát spolu, vymýšlet taktiku, navzájem si fandit. Že je těšilo reprezentovat svou školu.

 

Stanislava Dufková

Sportovní liga ZŠ
Sportuj ve škole
McDonald's Cup
Centra sportu AŠSK
Středoškolský atletický pohár
ISF WORLD SCHOOLS CHAMPIONSHIP VOLLEYBALL 2018
Pohár Josefa Masopusta
Časopis DO TOHO!
Česko se hýbe

Aktuální časopis DO TOHO!

Číslo 4/2017

č. 4/2017

PDF | eBook


Partneři AŠSK

Počítadlo přístupů od 22. 9. 2009

Copyright © 2016 - AŠSK ČR
Nahlásit chybu | Starý web

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací