Delegáti evropských zemí ISF jednali v Istanbulu


Delegáti evropských zemí ISF jednali v Istanbulu

Delegáti evropských zemí ISF jednali v Istanbulu

Ve dnech 12.- 15. prosince 2019 se v tureckém Istanbulu uskutečnilo jednání o založení evropské sekce ISF European School Sport Federation ESSF (Evropské federace školního sportu). Českou delegaci tvořili zástupci Asociace školních sportovních klubů ČR: Mgr. Svatava Ságnerová (prezidentka spolku) a Jaroslav Koukal, člen technické komise v atletice ISF.    

Po celý pracovní den probíhalo jednání v plénu: setkání zahájil Omur Karakullukcu, prezident TOSF (Turecké federace školního sportu) a následně jednotlivé části moderoval viceprezident ISF pro Evropu Nicos Megalemos. Delegáti obdrželi na místě první verzi Stanov nově vznikající organizace. S příspěvky vystoupil mj. i Hrvoje Čustonja, generální sekretář ISF: informoval o finanční podpoře kontinentálním článkům ISF a o vytvoření optimálních podmínek pro dobrou spolupráci těchto organizací. Přítomné státy se staly zakládajícími členy nového subjektu: jsou jimi Itálie, Bulharsko, Česká republika, Rusko, Arménie, Řecko, Kypr, Malta, Turecko, Chorvatsko, Anglie, Severní Makedonie a zprostředkovaně Slovensko, Izrael a Belgie. Nový subjekt bude zaregistrován na Kypru na začátku roku 2020, jeho orgány budou General Assembly of ESSF (Valné shromáždění) a 11-členný Executive Committee of ESSF (Výkonný výbor).

Další informace se týkala termínů a míst konání Gymnaziády: příští Gymnaziáda se uskuteční v roce 2020 v čínském  Jinjiang, v roce 2022 ve Francii v Normandii a v roce 2024 v Rusku.

Mgr. Svatava Ságnerová

Prezidentka AŠSK ČR


Partneři AŠSK

Počítadlo přístupů od 22. 9. 2009

Copyright © 2021 - AŠSK ČR
Nahlásit chybu | Ochrana osobních údajů

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací