Florbal - má láska


Florbal - má láska

Florbal - má láska

23. ledna v areálu Děkanky na Praze 4 vládlo zaujetí hrou, ozývaly se pokřiky trenérů i hráčů, emoce by se daly občas dokonce i krájet. K vidění byly bojovné zápasy dívčích a chlapeckých družstev, které postoupily z krajských kol Ústeckého, Karlovarského a pražského kraje a nyní se utkaly o postup do republikového finále. Základní školy nominovaly v kategorii IV. samozřejmě ty, kteří florbal hrají už závodně či zájmově nebo hrají jiný kolektivní sport. Právě probíhající lyžařské zájezdy některým družstvům situaci neulehčily, ale o to možná více bylo v tělocvičně vidět snahy.

Turnaj pořádala Asociace školních sportovních klubů ČR, ředitelkou byla Ivana Černohorská. Vše klapalo bez problémů. Mezi chlapci zvítězila zcela zaslouženě disciplinovaně a takticky hrající Základní škola Kamenická z Děčína před Základní školou Na Chodovci v Praze 4 a Gymnáziem a Střední odbornou školou Chodov u Karlových Varů. Mezi dívkami bojovým tanečkem a zpěvem oslavila vítězství Základní a Mateřská škola Ruská z Litvínova. Druhá skončila Základní škola Jih Komenského z Mariánských Lázní a třetí Fakultní základní škola s rozšířenou výukou jazyka Drtinova z Prahy 5.

Velkou oporou a duší vítězek z Litvínova byla 14letá brankářka Tereza Pechová: "S florbalem jsem  začínala před třemi roky v útoku, pak jsem přešla do branky. Myslím si, že pro branku mám předpoklady, baví mě být poslední instancí, těší mě pomáhat spoluhráčkám ve hře i v partě. Tu máme skvělou i díky trenérovi, učiteli. Holky moc pěkně hrály. Už jsem sice zažila pár úspěchů na různých soutěžích, ale chci se ve hře i nadále zlepšovat, ráda bych třeba i někdy reprezentovala. Mým vzorem je švédský gólman Patrick Aman. Nesmím zapomenout poděkovat jedné firmě za sponzorský dar, chrániče. Florbal je má láska."

Autorka: Stanislava Dufková

 


Partneři AŠSK

Počítadlo přístupů od 22. 9. 2009

Copyright © 2019 - AŠSK ČR
Nahlásit chybu | Ochrana osobních údajů

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací