Florbalisté ZŠ Pod Vinohrady jsou mistry Československa

V rámci Evropského týdne sportu a výročí 100 let vzniku samostatného Československa se 27. 9. v Nemšové konalo prestižní dvojutkání nejlepších školních florbalových družstev obou republik. V prvním utkání děvčat nastoupily vítězky Republikového finále SK ze ZŠ Nemšová proti florbalistkám ZŠ Pod Vinohrady a zvítězily 6:4. Před pětinásobnými školními mistry ČR z let 2014 - 2018, chlapci ze stejné školy, stál úkol porazit ZŠ Trenčín rozdílem tří branek. K vidění byl výborný zápas s řadou krásných florbalových akcí a gólů. Proti rychlosti, důrazu a obrovskému nasazení Trenčanů postavili Broďané florbalovou vyspělost, která nakonec slavila jasný úspěch a výhra 11:6 zajistila celkové vítězství v turnaji. Odměnou za výbornou reprezentaci byly pro hráče i hráčky ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod zlaté medaile, upomínková trika a obrovský pohár. Pro velký úspěch akce se zástupci obou Asociací školního sportu na místě dohodli, že příští souboj vítězů Republikových finále ve florbalu bude opět na pomezí obou států, v září 2019 v Uherském Brodě.

Autor: Zdeněk Moštěk