ISF WSC Basketball: Bojujeme jako lvi!


ISF WSC Basketball: Bojujeme jako lvi!

ISF WSC Basketball: Bojujeme jako lvi!

V pátek 12. 4. se česká delegace vydala na mistrovství světa škol v basketbalu, které se koná na řeckém ostrově Kréta. Z chlapeckých týmů se do Řecka probojovali reprezentanti Gymnázia Písek pod vedením Jana Čecha a Radka Šlechty. Jakub Petrák s Jiřím Mezerou ze SOŠ pro administrativu EU na šampionát přiletěli s týmem dívek.

První hrací den se písečtí basketbalisté utkali na rozjezd s jedním z největších favoritů - Francií. O hlavu větší Francouzi díky sérii smečů rychle vedli 14:2. Čeští hráči však dokázali prolomit respekt k soupeři, který je zprvu brzdil a cestu za výhrou Francouzům znepříjemnili. Namísto drtivé porážky tak naši hráči odešli ze zápasu se vztyčenou hlavou a výsledkem 56:73.    

Studentky SOŠ pro administrativu EU v prvním utkání narazily také na velmi silný tým - Maďarky.  Soupeřky spoléhaly především na jednu dlouhou hráčku, přes kterou proměnily většinu svých šancí. Utkání tak skončilo vysokým rozdílem 27:69, kde zmiňovaná Maďarka urvala pro svůj tým 30 bodů.

Druhý den začal pro naše basketbalisty vítězně. V utkání proti Estonsku ukázali naši reprezentanti velkou převahu. Hra byla kompletně v jejich režii. Trenéři Písku si byli dobře vědomi šikovnosti ostatních týmů, proto cílem tohoto utkání nebylo pouze vyhrát. Hráči měli zvítězit rozdílem padesáti bodů. Estonsko prohrálo 97:37 a písečtí basketbalisté tak mohli s větším klidem nastoupit do dalšího zápasu proti favorizovanému týmu domácích. Řekové potěšili publikum výhrou 51:71. Basketbalisté Gymnázia Písek se tak po základní skupině mohli připravovat na další boje o 1.-16. místo.

Reprezentantky SOŠ pro EU Praha čekala druhý den také dvě utkání. Na to první proti výběru Estonska nebudou zřejmě rády vzpomínat. Estonky nedaly našim hráčkám mnoho šancí skórovat a vyhrály nekompromisně 13:84. Další zápas proti Belgii již tak jednoznačný nebyl. V poločase český tým vedl 24:36, závěr se však příliš nezdařil a Belgičanky tak vyhrály 52:37. Pro naše dívky znamenaly tři prohry poslední příčku v základní skupině, což znamenalo postup do bojů o 17.-26. místo.

Další den se naše basketbalistky vrhly na tým z Libanonu. České hráčky byly od samého začátku sebevědomější, jistě tomu pomohla přítomnost posily Míši Dvořákové, která naskočila do rozběhnutého turnaje s lehkým zpožděním. Na straně českého týmu však přišlo první zranění a také jedna z tahounek držstva, Nikola Dvořáková, byla limitovaná bolestí kolene. Libanonky vycítily příležitost a zápas obrátily ve svůj prospěch. Konečný stav utkání byl 47:31.

Chlapcům se v postupových bojích postavil do cesty jeden z nejtěžších možných soupeřů - sebevědomý výběr Belgie. Prohra 90:48 posunula písecké do zápasu proti Chorvatům, na který se mohli díky dni volna dostatečně připravit.

Fotogalerie


Partneři AŠSK

Počítadlo přístupů od 22. 9. 2009

Copyright © 2020 - AŠSK ČR
Nahlásit chybu | Ochrana osobních údajů

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací