ISF WSC Basketball: Písečtí basketbalisté mezi TOP 10 na světě


ISF WSC Basketball: Písečtí basketbalisté mezi TOP 10 na světě

ISF WSC Basketball: Písečtí basketbalisté mezi TOP 10 na světě

Finálový den basketbalového mistrovství světa škol začal pro české hráče poměrně divoce. Těsně před začátkem zápasu opustili tým čtyři klíčoví hráči, kteří se přesunuli za klubovými povinnostmi do francouzského Lyonu. Na zbytek týmu byl tak přenesen velký tlak a nelehký úkol. Postavit se znovu smečařům z Francie. Ambicí posledního utkání nebylo vyhrát, ale prohrát nejmenším možným rozdílem.

Písečtí mohli jenom překvapit a to se jim i podařilo. První body patřily právě jim, a tak si český tým mohl chvíli vychutnávat pocit vedení nad Francií. Ten se jim dařilo udržet do poloviny první čtvrtiny. Po zbytek utkání už byla jasná převaha na straně soupeře. Konečný stav 38:81 nijak písecké chlapce nerozesmutnil, očekávali totiž mnohem větší debakl.

Odpoledne nás čekalo vyvrcholení turnaje - finále dívek, kde se proti sobě postavily výběry Finska a Turecka. Následoval očekávaný souboj domácích proti týmu z Izraele.

Turkyně předváděly velmi slušný výkon, který dokazoval, že se do finále probojovaly zaslouženě. Finsko však disponovalo hráčkou, která významně převyšovala všechny ostatní. Přes velkou bojovnost se tureckému výběru na zlatou medaili nepodařilo dosáhnout. Finky zvítězily rozdílem deseti bodů 60:70. Zmiňovaná finská tahounka Awak Kuier pak byla vyhlášena nejužitečnější hráčkou celého šampionátu.

Následovalo finále chlapců. Zpočátku jsme sledovali utkání, kde se tým Izraele ukazoval jako větší adept na celkové vítězství. Zaplněná hala vytvořila ale tak ohromující atmosféru, že řecké basketbalisty dohnala k dramatickému obratu. Domácí publikum šílelo radostí a objevovala se i vítězná gesta, když 2,5 sekundy před koncem ukazovala světelná tabule skóre 76:78. Následoval time out a po něm útok Izraele. V poslední sekundě proletěl košem tříbodový hod, který rozhodl o vítězi 25. mistrovství světa škol v basketbalu. Hala ztichla a nevěřícně sledovala oslavy izraelských basketbalistů.

Pro všechny sportovce, trenéry a další členy realizačních týmů byla účast na mezinárodní souteži takovýchto rozměrů jistě velkým přínosem. Když ne medaile, tak si každý odvezl cenné zkušenosti, inspiraci a mnoho krásných zážitků.

Záznam obou finálových utkání je možné zhlédnout pod těmito odkazy: Finále dívkyfinále chlapci

Celkové pořadí

DÍVKY

 1. Finsko
 2. Turecko
 3. Řecko -1-
 4. Tai Pei
 5. Nový Zéland
 6. Chile
 7. Francie
 8. Německo
 9. Izrael
 10. Maďarsko
 11. Slovinsko
 12. Estonsko
 13. Nizozemsko
 14. Irsko
 15. Čína
 16. Dánsko
 17. Řecko -2-
 18. Kypr
 19. Brazílie
 20. Bulharsko
 21. Rumunsko
 22. Slovensko
 23. Libanon
 24. Belgie
 25. Česká republika
 26. Chorvatsko

CHLAPCI

 1. Izrael
 2. Řecko -2-
 3. Turecko
 4. Belgie
 5. Řecko -1-
 6. Nový Zéland
 7. Brazílie
 8. Severní Makedonie
 9. Francie
 10. Česká republika
 11. Finsko
 12. Dánsko
 13. Bulharsko
 14. Tai Pei
 15. Rakousko
 16. Chorvatsko
 17. Čína
 18. Chile
 19. Kypr
 20. Ázerbájdžán
 21. Lucembursko
 22. Rumunsko
 23. Litva
 24. Estonsko

Výsledky

Fotogalerie

 


Partneři AŠSK

Počítadlo přístupů od 22. 9. 2009

Copyright © 2020 - AŠSK ČR
Nahlásit chybu | Ochrana osobních údajů

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací