ISF WSC Football: Bělehrad byl pro české barvy úspěšný!


ISF WSC Football: Bělehrad byl pro české barvy úspěšný!

ISF WSC Football: Bělehrad byl pro české barvy úspěšný!

Šestý hrací den čekali na české barvy exotičtí soupeři. Děvčata nastoupila proti Čínské Tchaj-peji a chlapci narazili na reprezentační výběr Kataru. V případě výhry by v sobotních utkáních hrály oba naše výběry o konečné skvělé páté místo.

Jako první ke svému utkání v 30 km vzdálené Staré Pazové nastoupila děvčata. Stejně jako ve čtvrtek bylo v Bělehradě sychravé počasí. Poprchávalo a trávník byl nacucaný vodou. Děvčata se však nenechala ničím rozhodit a během chvíle si soupeře z dalekého ostrova Taiwan, hrajícího pod hlavičkou Tchaj-pej přečetla. Postupně získávala herní převahu a po vstřelení branek Andreou Holou a Katkou Furikovou bylo jasné, že utkání spěje k vítěznému konci. Dalšími dvěma brankami výsledek potvrdily Sára Illéšová a Aneta Polášková. Soupeřky z Taiwanu porážku nesly statečně.

Kluci nastoupili k další velké zkoušce. Proti nim se postavil reprezentační výběr Kataru do sedmnácti let. Soupeř přijel s širokým realizačním týmem, na jeho lavičce nechyběli čtyři trenéři, masér, doktor či kustodi. Katarský tým měl rovněž s sebou plnou soupisku hráčů, nechyběla mu tedy výhoda většího rozložení fyzických sil. Naši na svém herním stylu nic neměnili a koncentrovaným výkonem drželi své soupeře na dostřel. Tvrdá práce se jim jako po většinu turnaje vrátila v podobě direktu kapitána Alberta Jarovského, který hlavou zužitkoval v předposlední minutě utkání střílený centr od stabilně výborně hrajícího Filipa Matouška.

V ten samý den postoupili do finálového utkání chlapci ze sousedního Slovenska. Náš rozhodčí Vít Ondráš byl navíc odměněn za vynikající výkony v turnaji možností rozhodovat druhé chlapecké semifinále mezi Rakouskem a Brazílií. Jihoamerický stát se po výsledku 1:0 stal vyzyvatelem borců z Podbrezové.

Poslední hrací den odjížděla obě česká družstva k boji o 5. místo ve stejnou dobu, takže se nemohla jít vzájemně podpořit. Děvčata hrála opět na Pazově. V chladném počasí se naše družstvo pomalu rozjíždělo a Číňanky v pruhovaných dresech na nás vlítly jako vosy. Poločas skončil 0:2. Naše děvčata měla v druhém poločase několik šancí, ale ke gólu to nakonec bohužel nevedlo. Konečné 6. místo v kategorii dívek je přesto velkým úspěchem.

Kluci se ve stejnou dobu znovu setkali s družstvem Řecka, kterému měli co vracet. Vždyť Řekové je jako jediní porazili ve skupině a rozhodně nebyli herně lepším soupeřem. Po druhé za sebou nastoupili naši na přírodní trávě a tento povrch jim vyhovoval více než umělá tráva, na které odehráli téměř celé mistrovství. Po jednom z nejlepších výkonů v turnaji zvítězili výsledkem 2:0 po brankách Sparťanů Adama Gabriela a Viktora Freisingera. Konečné 5. místo je historicky nejlepším výsledkem na školních fotbalových mistrovstvích světa.

Poděkování patří všem děvčatům ze SOŠG Staré Město, která hájila české barvy ve složení: Nikola Fojtíková, Aneta Polášková, Lucie Jelínková, Terezie Ohlídalová, Karolína Bouřová, Sára Illéšová, Kateřina Furiková, Johana Tomečková, Petra Jakešová, Jana Žufánková, Andrea Holá, Irma Cermugová, Jolana Ježková, Nikol Slováková, Karolína Škrabalová. A v neposlední řadě jejich trenérům Bedřichu Chromkovi a Benediktu Chybíkovi.

Gymnázium Nad Štolou v Srbsku vzorně reprezentovali: Viktor "Viksenal" Freisinger, Filip "Gandalf" Rydval, Filip "Maty" Matoušek, Matyáš "Maty" Lednický, Albert "Albi" Jarovský, Adam "Gába" Gabriel, Ondřej "Dami" Damašek, Jiří "Hudy" Hudec, Petr "Helčus " Helík, Jakub "Štefi"Štefan, Mattia "Matti" Mainolfi, Filip "Lil Vaj" Vajdl, Jakub "Kuba" Uhlíř, Lukáš "Luky" Rys, Michal "Miguel" Šilhavý a Lukáš "Pařez" Pařízek. Vedoucími byli: Filip Soukup a Josef Marek.

Děkuji za pomoc Ivaně Černohorské, která nahradila ve výpravě garanta fotbalu Petra Chvojku a neskutečně oba výběry po celou dobu podporovala. Poděkování náleží také rozhodčím Vítu Ondrášovi a Vlastimilu Ogrodníkovi, kteří zanechali silnou stopu u technické komise šampionátu a byli pravými parťáky celé výpravy.

Pro mě osobně bylo toto první mistrovství v pozici vedoucího delegace. Musím říct, že byla čest doprovázet právě tyto dva výběry, které prokázaly neuvěřitelnou sounáležitost, přátelství a obětavost. Díky, byla to jízda!

 

Blog z WSC Football psali: Jan Plichta a Ivana Černohorská


Partneři AŠSK

Počítadlo přístupů od 22. 9. 2009

Copyright © 2020 - AŠSK ČR
Nahlásit chybu | Ochrana osobních údajů

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací