ISF WSC Football: Postup mezi nejlepších osm!


ISF WSC Football: Postup mezi nejlepších osm!

ISF WSC Football: Postup mezi nejlepších osm!

Závěrečné zápasy v základních skupinách proběhly v třetím hracím dnu. Zápasy, které mnohdy z důvodu vyrovnanosti všech zúčastněných rozhodovaly o konečném pořadí a dvou postupových místech do mistrovské fáze.

Kluky čekaly stejně jako v pondělí hned dva zápasy. V tom dopoledním se střetli nevyzpytatelným soupeřem z Čínské lidové republiky. Čína bojovala o teoretickou šanci na druhé místo, naši zase potřebovali nutně bodovat, aby si udrželi postupovou pozici. Ve velmi tvrdém utkání byli naši ukázněnější a narozdíl od soupeře udrželi své emoce. Po herní převaze zužitkoval ještě v prvním poločase nádhernou křižnou přihrávku Jakuba Uhlíře Lukáš Pařízek, když přízemní střelou na vzdálenější tyč poslal naše do vedení. V dalším průběhu utkání byla na soupeři patrná frustrace, která vyústila v posledních minutách druhého poločasu k nesportovnímu gestu kapitána Čínské reprezentace. Ten po obdržené žluté kartě neunesl rozhodnutí rozhodčího a při odchodu ze hřiště na nucené pětiminutové vyloučení rozkopl jednu z lahví u naší střídačky. Po zásluze následovalo vyloučení a následné ukončení utkání. Po tomto výsledku bylo jasné, že k stvrzení druhého místa stačí gymnazistům ze Štoly z posledního utkání s Turky bod.

 

Děvčata čekaly Italky. Jednalo se o přímý souboj o druhé postupové místo do nejlepší osmičky. Italky prohrály 0:3 s Brazílií, tento výsledek tedy předpovídal vyrovnané utkání. Holky vlétly do zápasu s obrovskou chutí a hned v první minutě skórovaly. Když za další čtyři minuty přidaly druhou branku, soupeřky zlomily. Po poločasovém skóre 3:0 zněl pokyn trenérů jednoznačně: přidejte ještě alespoň dvě branky a prostřídáme, abychom ušetřily síly před čtvrtfinálovou bitvou. Toto děvčata splnila do puntíku již po pěti minutách druhé půle a trenéři tak protočily všechny hráčky. Češky utkání ovládly a vyprovodily Italky ze hřiště debaklem 11:0. Čtyřmi brankami se prosadila nejlepší česká střelkyně Sára Illéšová. Výběr trenérů Benedikta Chybíka a Bedřicha Chromka má po třech odehraných utkáních neuvěřitelné skóre 25:2. V zítřejším čtvrtfinálovém utkání na něj čekají obhájkyně předloňského vítězství z Prahy, výběr Rakušanek.

 

V posledním utkání třetího hracího dne čekalo kluky Turecko. Na obou týmech již byla patrná únava. Borci ze Štoly věděli, že jim k postupu stačí bod ale od první chvíle si tuto variantu nepřipouštěli a chtěli v utkání zvítězit. Rtuťovití Turci rozhodně nebyli lehcí soupeři. Nebyli líní na krok, vysoko napadali naše hráče a snažili se o rychlý přechod do útoku po převzetí míče. Když jeden ze soupeřů zahrál v pokutovém území rukou, dočkali se naše barvy v první půli první penalty na turnaji. Tu proměnil s přehledem kapitán Albert Janovský a připsal si premiérovou branku. Druhý poločas to byla bitva. Turci se snažili vyrovnat, naši borci důsledně bránili a čekali na protiútok. V průběhu druhého poločasu dorazily kluky podpořit po zápase s Itálií také děvčata. Po jedné se standardních situací, které celý turnaj kope skvěle Viktor Freisinger, si vstřelili protihráči vlastní branku a tím dali jistotě postupu do další fáze zelenou. 

Ve čtvrtfinále čeká kluky stejně jako děvčata výběr Rakouska, který zatím na turnaji neztratil ani bod.

 

 


Partneři AŠSK

Počítadlo přístupů od 22. 9. 2009

Copyright © 2020 - AŠSK ČR
Nahlásit chybu | Ochrana osobních údajů

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací