Koukej, že koukáš


Koukej, že koukáš

Koukej, že koukáš

I tato rada byla slyšet 6. a 7. 6. mezi nejrůznějšími pokyny, povzbuzováním, výkřiky radosti i zklamání na republikovém finále o Pohár Josefa Masopusta na stadionu Dukly Praha.  K vidění byla bojovná a takticky vedená fotbalová utkání mezi zástupci středních škol například z Hradce Králové, Jihlavy, Hranic, Příbrami a Prahy. Hrálo se za vysokých teplot kolem 30 stupňů. Ve finále v  prodloužení vyhrála Střední odborná škola Praha - Jarov nad Obchodní akademií a Střední odbornou školou v Hradci Králové. Během sedmileté historie tohoto turnaje fotbalisté z Jarova byli jednou třetí a třikrát druzí.

Velkou radost z putovního poháru měli tedy nejen hráči, kteří si nachystali pro případné vítězství patřičnou oslavu přímo na hřišti, ale i jejich trenéři Pavel Loukota a Tomáš Chaloupka. Nejlepším brankářem byl Lukáš Pobořil ze Střední průmyslové školy v Hranicích a nejlepším hráčem Jan Matoušek z Obchodní akademie a Vyšší odborné školy v Příbrami. Nejvíce gólů nastřílel Filip Firbacher z Hradce Králové. Cenu Fair play dostala Českoslovanská obchodní akademie Dr. Edvarda Beneše z Prahy za odehrání zápasu o 5. a 6. místo pouze v deseti hráčích. Navrhli je jejich soupeři, Střední průmyslová škola Hranice.

Všem hráčům i jejich učitelům a trenérům na závěr turnaje poděkovala ředitelka soutěže Ivana Černohorská, předsedkyně Krajské rady Praha Asociace školních sportovních klubů ČR. Za hosty sympaticky popřál a finálové utkání zhodnotil Jan Čenský, který zastupoval Český klub fair play a ochotně předával i medaile.

Myslím, že Asociace školních sportovních klubů ČR si může připsat vítězné body. Vše vycházelo podle plánu. Hráči si pochvalovali, že si dobře zahráli a že se pokusí opět příští rok dostat do republikového finále. Nelze opominout, že na dárky pro všechny fotbalisty dotací přispěl Magistrát hl. m. Prahy. Za rok opět na viděnou a na slyšenou na Julisce v Praze. Možná opět zazní: "Koukej, že koukáš".

Autorka článku a moderátorka soutěže: Stanislava Dufková

 


Partneři AŠSK

Počítadlo přístupů od 22. 9. 2009

Copyright © 2019 - AŠSK ČR
Nahlásit chybu | Ochrana osobních údajů

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací