KRAJSKÉ FINÁLE V PŘESPOLNÍM BĚHU


KRAJSKÉ FINÁLE V PŘESPOLNÍM BĚHU

KRAJSKÉ FINÁLE V PŘESPOLNÍM BĚHU

Již více než patnáct let organizuje naše škola SOŠ a SOU strojírenské a stavební společně s Okresní radou AŠSK Jeseník krajské kolo v přespolním běhu, na které se do Jeseníku sjíždějí vítězná družstva škol ze všech pěti okresů Olomouckého kraje. Ve čtvrtek 13. října se na běžeckých tratích Fenix-Ski Teamu sešlo celkem 154 závodníků z 22 základních a středních škol.

Letošní ročník byl poznamenán několik dnů trvajícím deštivým počasím, které nám komplikovalo nejen přípravu běžeckých tratí, ale i vlastní organizaci a zajištění zázemí pro účastníky. Pravděpodobně nás Pánbůh vyslyšel a v den samotného závodu přestalo alespoň pršet. Běžecké tratě ovšem zůstaly mokré, blátivé a pro běžce tak velmi náročné.

Přesto se všichni závodníci s nelehkým terénem a s nepříjemným počasím vyrovnali a na různě dlouhých okruzích bojovali až do cíle, mnohdy i na hranici svých možností. 

V kategorii mladších žáků 6. - 7. tříd se na prvním místě umístili žáci ze ZŠ Heyrovského v Olomouci a žákyně ze ZŠ v Jeseníku. V kategorii starších žáků 8. - 9. tříd obsadili první místo žáci z Gymnázia v Šumperku a žákyně ze ZŠ Vrchlického rovněž v Šumperku. V kategorii studentů středních škol obsadila první místa družstva chlapců i dívek z Gymnázia v Jeseníku. Vítězná družstva starších žáků a studentů středních škol si tak zajistila postup na republikové finále v Hradci Králové.  Vítězům blahopřeji a na republice ať co nejlépe reprezentují svoji školu, okres a Olomoucký kraj.

Družstvo chlapců naší školy se celkově umístilo na pátém místě. Bohužel v současnosti nemáme kromě Honzy Pechouška (sedmé místo) a Dana Poláka (osmé místo) výrazné osobnosti, které by na pětikilometrové trase dokázaly udržet krok s nejlepšími závodníky. Patnáctý v pořadí doběhl Tomáš Linhart a na konci startovního pole se umístili Michal Prudil a Kristián Křivánek

Přesto je třeba poděkovat všem chlapcům za jejich snahu, bojovnost a odvahu poprat se s tvrdou konkurencí.

Text: K. Kapuš

Foto: V. Kuběnka

Sportovní liga ZŠ
Sportuj ve škole
McDonald's Cup
Centra sportu AŠSK
Středoškolský atletický pohár
ISF WORLD SCHOOLS CHAMPIONSHIP VOLLEYBALL 2018
Pohár Josefa Masopusta
Časopis DO TOHO!
Česko se hýbe

Aktuální časopis DO TOHO!

Číslo 4/2017

č. 4/2017

PDF | eBook


Partneři AŠSK

Počítadlo přístupů od 22. 9. 2009

Copyright © 2016 - AŠSK ČR
Nahlásit chybu | Starý web

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací