KRAJSKÉ FINÁLE V PŘESPOLNÍM BĚHU


KRAJSKÉ FINÁLE V PŘESPOLNÍM BĚHU

KRAJSKÉ FINÁLE V PŘESPOLNÍM BĚHU

Již více než patnáct let organizuje naše škola SOŠ a SOU strojírenské a stavební společně s Okresní radou AŠSK Jeseník krajské kolo v přespolním běhu, na které se do Jeseníku sjíždějí vítězná družstva škol ze všech pěti okresů Olomouckého kraje. Ve čtvrtek 13. října se na běžeckých tratích Fenix-Ski Teamu sešlo celkem 154 závodníků z 22 základních a středních škol.

Letošní ročník byl poznamenán několik dnů trvajícím deštivým počasím, které nám komplikovalo nejen přípravu běžeckých tratí, ale i vlastní organizaci a zajištění zázemí pro účastníky. Pravděpodobně nás Pánbůh vyslyšel a v den samotného závodu přestalo alespoň pršet. Běžecké tratě ovšem zůstaly mokré, blátivé a pro běžce tak velmi náročné.

Přesto se všichni závodníci s nelehkým terénem a s nepříjemným počasím vyrovnali a na různě dlouhých okruzích bojovali až do cíle, mnohdy i na hranici svých možností. 

V kategorii mladších žáků 6. - 7. tříd se na prvním místě umístili žáci ze ZŠ Heyrovského v Olomouci a žákyně ze ZŠ v Jeseníku. V kategorii starších žáků 8. - 9. tříd obsadili první místo žáci z Gymnázia v Šumperku a žákyně ze ZŠ Vrchlického rovněž v Šumperku. V kategorii studentů středních škol obsadila první místa družstva chlapců i dívek z Gymnázia v Jeseníku. Vítězná družstva starších žáků a studentů středních škol si tak zajistila postup na republikové finále v Hradci Králové.  Vítězům blahopřeji a na republice ať co nejlépe reprezentují svoji školu, okres a Olomoucký kraj.

Družstvo chlapců naší školy se celkově umístilo na pátém místě. Bohužel v současnosti nemáme kromě Honzy Pechouška (sedmé místo) a Dana Poláka (osmé místo) výrazné osobnosti, které by na pětikilometrové trase dokázaly udržet krok s nejlepšími závodníky. Patnáctý v pořadí doběhl Tomáš Linhart a na konci startovního pole se umístili Michal Prudil a Kristián Křivánek

Přesto je třeba poděkovat všem chlapcům za jejich snahu, bojovnost a odvahu poprat se s tvrdou konkurencí.

Text: K. Kapuš

Foto: V. Kuběnka


Partneři AŠSK

Počítadlo přístupů od 22. 9. 2009

Copyright © 2018 - AŠSK ČR
Nahlásit chybu | Ochrana osobních údajů

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací