Krajské kolo ve šplhu


Krajské kolo ve šplhu

Krajské kolo ve šplhu

Tradiční středoškolská disciplína - šplh na tyči děvčat a šplh na laně hochů - přilákaly k účasti v únorovém krajském kole 48 závodnic a závodníků ze zlínského regionu.

 

Pořadatelem soutěže byly Krajská rada Asociace školních sportovních klubů ČR Zlínského kraje, SZŠ Kroměříž a Zlínský kraj. Při krajském finále šplhaly třikrát dívky na tyči s přírazem 4,5 m, hoši rovněž 3x překonávali tutéž vzdálenost na laně bez přírazu.

 

 

Šplh patří již řadu let k výstavním disciplinám zástupců kroměřížského okresu a nejinak tomu bylo i letos: medailové příčky obsadili až na jednu výjimku výhradně zástupci domácích škol. Závodu dominoval krásný výkon Zuzany Drlíčkové, závodnice Tauferovy SOS veterinární Kroměříž, která v prvním pokusu dosáhla výborného výkonu 2,47 s; v kategorii hochů jí zdatně sekundoval zástupce holešovské policejní školy Dušan Neimeister s pěkným časem 3,50 s.

 

 

 

Závody proběhly v tělocvičně Střední zdravotnické školy Kroměříž a pořadatelský tým v čele s Kateřinou Kováčovou se postaral o jejich bezchybný průběh. Mezi rozhodčími nechyběl ani garant šplhu a silového čtyřboje za AŠSK Mgr. Daniel Kolář, který je zároveň hlavním pořadatelem finále Poháru AŠSK ve šplhu, jež proběhne 22.-23.3. v Holešově. Pořadatelům krajského kola a všem závodníkům patří poděkování za předvedené výkony, postupujícím týmům přejeme co nejvíce úspěchů při republikové soutěži.

 

Výsledky:

družstva dívky:

 1. Arcibiskupské gymnázium Kroměříž
 2. VPŠ a SPŠ MV Holešov
 3. Tauferova SOŠ veterinární Kroměříž

jednotlivci dívky:

 1. Zuzana Drlíčková (Tauferova SOŠ veterinární Kroměříž)
 2. Natálie Oravcová (Arcibiskupské gymnázium Kroměříž)
 3. Markéta Kubátová (Arcibiskupské gymnázium Kroměříž)

 

družstva hoši:

 1. VPŠ a SPŠ MV Holešov
 2. SPŠ Zlín
 3. Tauferova SOŠ veterinární Kroměříž

jednotlivci hoši:

 1. Dušan Neimeistr (VPŠ a SPŠ MV Holešov)
 2. Antonín Franek (VPŠ a SPŠ MV Holešov)
 3. Petr Zajíček (VPŠ a SPŠ MV Holešov)

 

 

Mgr. Svatava Ságnerová viceprezidentka AŠSK ČR

 

Celou fotogalerii najdete ZDE.


Partneři AŠSK

Počítadlo přístupů od 22. 9. 2009

Copyright © 2019 - AŠSK ČR
Nahlásit chybu | Ochrana osobních údajů

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací