Letní kemp 2021 na ZŠ Velký Ořechov – Putování se zvířátky


Letní kemp 2021 na ZŠ Velký Ořechov – Putování se zvířátky

Letní kemp 2021 na ZŠ Velký Ořechov – Putování se zvířátky

Program letního kempu na Základní škole Velký Ořechov se nesl v duchu putování se zvířátky. Maskot kempu sloník Toník se účastnil s 19 žáky 1. stupně vzdělávacích, volnočasových i sportovních aktivit po celý týden.

Cílem vzdělávacích aktivit byla především podpora zájmu o vzdělávání, propojení formálního a neformálního vzdělávání, doplnění a prohloubení dílčích znalostí a dovedností formou vrstevnického učení, skupinové práce, kvízů a her. Skupiny dětí - Slůňata, Pandy, Zajíčci a Žabky společně bádaly, zahrály si na zvířecího detektiva, absolvovaly zvířecí stezku plnou zajímavých úkolů, za které sbíraly body.  

V průběhu týdne jsme u dětí podpořili čtenářskou gramotnost formou čtenářských dílen, matematickou a finanční gramotnost prostřednictvím programu Abeceda peněz. Děti využívaly digitální techniku a připravily výstavku zvířat v angličtině. Zdramatizovaly pohádku Boudo, budko, nacvičily taneční i hudební pásmo.

Spoustu zajímavostí o zvířatech se dozvěděly v ZOO Lešná. Se sloníkem Toníkem vyrazily i na dopravní hřiště do Uherského Brodu, kde si při jízdě na kole, koloběžkách a motokárách zopakovaly pravidla silničního provozu. V herně Festival IQ Play ve Zlíně vyzkoušely různé rébusy, stavebnice, smyslové hračky, logické i společenské deskové hry podporující strategické myšlení. Velké nadšení u dětí vzbudila návštěva Jump parku, kde protáhly všechny svaly a pod vedením trenéra se naučily akrobatické, parkourové i gymnastické prvky.

V prostorách školních dílen využily děti své rukodělné dovednosti při tvorbě palmy s opičkami a korkových lodiček. Organizátory kempu velmi potěšily pozitivní nápisy na plachtičkách, kterými děti kemp ohodnotily.

Volnočasové a sportovní aktivity efektivně podporovaly sociální vztahy, vzájemnou spolupráci a pohybovou aktivitu dětí. Žákům se také velmi líbily soutěživé a míčové hry na multifunkčním hřišti. Vyvrcholením celého týdne byla Zvířecí olympiáda, kde se jednotlivá družstva utkala v netradičních sportovních disciplínách. Nechyběly medaile a drobné odměny.

Děti i jejich rodiče ocenili pestrý a zajímavý program, díky kterému měly děti plno zážitků. Stoprocentní účast a každodenní nadšení dětí bylo odměnou pro paní učitelky, které kemp připravily za podpory Asociace školních sportovních klubů ČR.

Jitka Lišková, ředitelka ZŠ Velký Ořechov


Partneři AŠSK

Počítadlo přístupů od 22. 9. 2009

Copyright © 2021 - AŠSK ČR
Nahlásit chybu | Ochrana osobních údajů

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací