Na mistrovství světa škol skončili čeští házenkáři v nejlepší desítce


Na mistrovství světa škol skončili čeští házenkáři v nejlepší desítce

Na mistrovství světa škol skončili čeští házenkáři v nejlepší desítce

V posledním březnovém týdnu se v katarském hlavním městě Doha uskutečnil světový šampionát nejlepších školních družstev v házené. Akce se zúčastnili i vítězové republikového finále z České republiky - dívky z Podkrušnohorského gymnázia Most a chlapci z VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou. Pořadatelství šampionátu se ujala místní katarská asociace školního sportu ve spolupráci s ISF.

Družstvo studentek z Mostu se postupně utkalo se školními týmy z Maďarska, Rakouska a Srbska. V základní skupině naše házenkářky dokázaly zvítězit pouze v posledním utkání se Srbkem a bylo jasné, že budou hrát o konečné 9. - 18. místo.

Následné boje ve skupině o umístění rozhodovaly o tom, s kým a o jaké místo se české reprezentantky utkají. Dívky z Podkrušnohorského gymnázia Most si připsaly výhru proti Izraeli, ve vyrovnaném zápase remizovaly s Bulharskem a o pět gólů prohrály s Tureckem. Výsledek stačil na druhé místo ve skupině a poslední souboj o konečné 11. místo se Švédskem. Po výborném prvním poločase nakonec české reprezentantky podlehly Švédkám o pouhou jednu branku a skončily tak na 12. místě.  

 

Podkrušnohorské gymnázium Most

 

 

Čeští chlapci si v pětičlenné základní skupině vedli velice dobře. Připsali si dvě výhry a dvě porážky a podobně jako naše házenkářky tak svedli další boje ve skupině o 9. - 18. místo. V dalších zápasech  již nezaváhali. Postupně zvítězili nad Belgií i Řeckem a v utkání o 9. místo dokázali porazit i domácí družstvo Kataru. Vzhledem k obrovské konkurenci je umístění v elitní desítce vynikajícím úspěchem, k postupu do čtvrtfinále navíc žďárským nechybělo mnoho.

Do finále se dostaly týmy z Rakouska a Německa. Atraktivní a vyrovnaný zápas nakonec rozhodovaly až samostatné nájezdy, ve kterých dominoval tým Rakouska. Dokázal totiž proměnit první tři nájezdy, zatímco Německu se bodovat nepodařilo. Na třetím místě pak skončil výběr Izraele, který porazil v zápase o třetí místo Polsko.

Dívčí finále skončilo bez překvapení - favorizovaný tým Maďarska rozdrtil svého soupeře z Německa o 13 bodů (pro zajímavost - stejným rozdílem prohrál český tým dívek ve svém utkání právě s Maďarskem). Bronzové medaile patřily hráčkám Dánska, které v utkání o třetí místo porazily Brazilky.

 

Dívčí kategorie

Výsledky základní skupiny:
Maďarsko - Česká republika 29:16
Česká republika - Rakousko 18:25
Srbsko - Česká republika 18:21

Výsledky skupiny o umístění:

Izrael - Česká republika 19:34
Česká republika - Bulharsko 23:23
Turecko - Česká republika 25:20

 

Chlapecká kategorie

Výsledky základní skupiny:

Česká republika - Rumunsko 27:19
Izrael - Česká republika 27:23
Gruzie - Česká republika 12:36

Německo - Česká republika 28:23

 

 


Partneři AŠSK

Počítadlo přístupů od 22. 9. 2009

Copyright © 2019 - AŠSK ČR
Nahlásit chybu | Ochrana osobních údajů

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací