Na Středoškolském atletickém poháru vládli třinečtí gymnazisté a pardubické gymnazistky


Na Středoškolském atletickém poháru vládli třinečtí gymnazisté a pardubické gymnazistky

Na Středoškolském atletickém poháru vládli třinečtí gymnazisté a pardubické gymnazistky

Za účasti patronky Denisy Rosolové vyvrcholil v ostravské hale 37. ročník Středoškolského atletického poháru. Finále si podmanili reprezentantky Gymnázia z Mozartovy ulice v Pardubicích a jejich kolegové z Gymnázia z třinecké Komenského ulice.

Vyvrcholení Středoškolského atletického poháru se v roce 2018 schovalo do útulné haly v Ostravě. Šestnáct nejlepších družstev z krajských kol mezi dívkami, šestnáct mezi chlapci, za každou školu nejvýše dvanáct reprezentantů se v sedmi disciplínách utkalo o poháry a medaile. Na sportující středoškoláky "dohlížela" bývalá atletka Denisa Rosolová s půlroční dcerou Evelin v nosítku, přítomen byl také (toho času v Ostravě na tréninkovém kempu) Tomáš Staněk, spolu s patronkou předával ceny vítězům, a jako vedoucí čáslavského družstva tu byla další někdejší úspěšná reprezentantka Ludmila Formanová.

Gymnazistky z Pardubic a jejich kolegové z Třince - to jsou noví majitelé středoškolského poháru pro rok 2018. Zatímco studentky z města perníku triumfovaly s malým, 36bodovým rozdílem před rivalkami z pražského gymnázia Arabská (9240 ku 9204), študáci z Třince celkové hodnocení opanovali s takřka dvousetbodovým náskokem před plzeňskou SPŠ a SOŠ prof. Švejcara (9558 ku 9370). Středoškoláci z města piva naopak jen těsně (o 15 b) předčily gymnazisty z města krále Jiřího z Poděbrad (9355), kteří tak zopakovali své loňské umístění. Bronzové medaile mezi dívkami, s výrazným odstupem za čelným duem týmů, braly gymnazistky z Brandýsa nad Labem. Obhájci prvenství ze SPŠ z Tábora skončili sedmí, obhájkyně z Gymnázia v Trutnově se ani neprobojovaly do finále.

Celkové výsledky nalezente zde.

Text: Michal Procházka, ČAS 

Fotogalerie

  

 

 

Foto: Adolf Horsinka, ČAS


Partneři AŠSK

Počítadlo přístupů od 22. 9. 2009

Copyright © 2019 - AŠSK ČR
Nahlásit chybu | Ochrana osobních údajů

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací