Nejlepší volejbalisté se sjeli do Liberce

Poslední dva lednové dny hostil Liberec nejlepší školní volejbalové týmy z České republiky. V rámci republikového finále bylo v hale Technické univerzity Liberec v Harcově odehráno 22 utkání, které určily pořadí jednotlivých družstev.

Ve finále se utkaly dívky z domácího Gymnázia a SOŠPg Liberec s děvčaty ze Sportovního gymnázia Ludvíka Daňka v Brně. Brněnskému týmu se po prohraném prvním setu podařil obrat a po vítězství 2:1 se mohl radovat z prvního místa. Pro liberecké dívky tak pokračuje doba stříbrná, neboť se popáté během šesti let probojovaly do finále a popáté odešly poraženy.

V kategorii chlapců se ve finále utkala družstva ze Sportovního gymnázia Ludvíka Daňka v Brně a z Gymnázia Kojetín. Ve vyrovnaném utkání byli šťastnější chlapci z Brna a po vítězství 2:0 se mohli radovat z prvního místa. Vítězné týmy ze Sportovního gymnázia Ludvíka Daňka v Brně budou reprezentovat Českou republiku na mistrovství světa škol ve volejbale, které bude v červnu tohoto roku hostit právě Brno.

Republikové finále ve volejbalu kategorie VI.B pořádaly Gymnázium a SOŠPg Liberec a Krajská rada Asociace školních sportovních klubů Libereckého kraje. Záštitu nad touto akcí převzal náměstek hejtmana Libereckého kraje pro resort školství, mládeže, sportu a zaměstnanosti Mgr. Petr Tulpa. Soutěže se zúčastnilo 6 nejlepších družstev chlapců a 6 nejlepších družstev dívek z celé České republiky včetně družstev z pořádající školy.

Na reportáž z republikového finále se můžete podívat na ČT sport zde - příspěvek o volejbalovém klání v Liberci začíná kolem šesté minuty.