Nejlepší volejbalisté se sjeli do Liberce


Nejlepší volejbalisté se sjeli do Liberce

Nejlepší volejbalisté se sjeli do Liberce

Poslední dva lednové dny hostil Liberec nejlepší školní volejbalové týmy z České republiky. V rámci republikového finále bylo v hale Technické univerzity Liberec v Harcově odehráno 22 utkání, které určily pořadí jednotlivých družstev.

Ve finále se utkaly dívky z domácího Gymnázia a SOŠPg Liberec s děvčaty ze Sportovního gymnázia Ludvíka Daňka v Brně. Brněnskému týmu se po prohraném prvním setu podařil obrat a po vítězství 2:1 se mohl radovat z prvního místa. Pro liberecké dívky tak pokračuje doba stříbrná, neboť se popáté během šesti let probojovaly do finále a popáté odešly poraženy.

V kategorii chlapců se ve finále utkala družstva ze Sportovního gymnázia Ludvíka Daňka v Brně a z Gymnázia Kojetín. Ve vyrovnaném utkání byli šťastnější chlapci z Brna a po vítězství 2:0 se mohli radovat z prvního místa. Vítězné týmy ze Sportovního gymnázia Ludvíka Daňka v Brně budou reprezentovat Českou republiku na mistrovství světa škol ve volejbale, které bude v červnu tohoto roku hostit právě Brno.

Republikové finále ve volejbalu kategorie VI.B pořádaly Gymnázium a SOŠPg Liberec a Krajská rada Asociace školních sportovních klubů Libereckého kraje. Záštitu nad touto akcí převzal náměstek hejtmana Libereckého kraje pro resort školství, mládeže, sportu a zaměstnanosti Mgr. Petr Tulpa. Soutěže se zúčastnilo 6 nejlepších družstev chlapců a 6 nejlepších družstev dívek z celé České republiky včetně družstev z pořádající školy.

Na reportáž z republikového finále se můžete podívat na ČT sport zde - příspěvek o volejbalovém klání v Liberci začíná kolem šesté minuty.

Celkové pořadí

Chlapci:

 1. Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka Brno
 2. Gymnázium Kojetín
 3. SPŠSE a VOŠ Liberec
 4. Gymnázium Nad Štolou Praha
 5. Gymnázium Mnichovo Hradiště
 6. Gymnázium a SOŠPg Liberec

Dívky:

 1. Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka Brno
 2. Gymnázium a SOŠPg Liberec
 3. Dvořákovo gymnázium a SOŠE Kralupy nad Vltavou
 4. SPŠ, gymnázium a VOŠ Karlovy Vary
 5. Gymnázium Frýdlant nad Ostravicí
 6. SZŠ a VOŠZ České Budějovice

 

 


Partneři AŠSK

Počítadlo přístupů od 22. 9. 2009

Copyright © 2019 - AŠSK ČR
Nahlásit chybu | Ochrana osobních údajů

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací