Největší zájem o Vzdělávací dny AŠSK hlásí Moravskoslezský kraj


Největší zájem o Vzdělávací dny AŠSK hlásí Moravskoslezský kraj

Největší zájem o Vzdělávací dny AŠSK hlásí Moravskoslezský kraj

V letošním roce v reakci na březnové uzavření škol poprvé spustila Asociace školních sportovních klubů ČR prázdninový program s názvem Vzdělávací dny AŠSK. Program je zaměřený na podporu naučně-populárního vzdělávání žáků všech stupňů škol a je určen základním a středním školám včetně školských zařízení. Tato aktivita vznikla s podporou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy za účelem zmírnění dopadů na vzdělávání dětí v souvislosti s uzavřením škol z důvodu pandemie koronaviru. Vzdělávací dny AŠSK mají podpořit nástup žáků do nového školního roku a usnadnit zahájení výuky v září 2020.

Vzdělávací den pro skupinu 15 dětí je tvořen dopoledním naučně-populárním vzdělávacím blokem; po obědě děti absolvují volnočasové aktivity, ve kterých je vždy zahrnuta zvolená aktivita pohybová. Projekt je hrazen z dotace MŠMT a účastníkům je poskytován zcela zdarma. Lektory jednotlivých bloků jsou učitelé, trenéři, cvičitelé či studenti pedagogických škol, kteří s dětmi realizují zvolené aktivity dle možností.

Projekt začal 3.8. a bude probíhat v měsíci srpnu s tím, že aktuální počet zapojených organizací činí 180. Nejvyšší počet škol se účastní v moravských krajích: v kraji Moravskoslezském 25 škol, v kraji Olomouckém, Jihomoravském a Zlínském je zapojeno po 19 školách; následuje kraj Ústecký s 18 účastníky. Celkem bude realizováno 1 300 vzdělávacích dnů a po realizaci úvodních bloků vnímáme od ředitelů škol, lektorů, ale i rodičů velmi pozitivní ohlasy napříč republikou.

Další informace ke Vzdělávacím dnům AŠSK najdete v záložce "Projekty", články na webu pak popisují činnost na jednotlivých školách.

 

Mgr. Svatava Ságnerová

Prezidentka AŠSK ČR

 

Foto: Jitka Klaudová, ZŠ Seč 


Partneři AŠSK

Počítadlo přístupů od 22. 9. 2009

Copyright © 2021 - AŠSK ČR
Nahlásit chybu | Ochrana osobních údajů

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací