Nová metodika Sportuj ve škole: Bav se florbalem


Nová metodika "Sportuj ve škole": Bav se florbalem

Nová metodika

Florbal je nejoblíbenějším školním sportem, a tak není divu, že se metodika projektu "Sportuj ve škole" rozšiřuje právě o něj. Svým zábavným audiovizuálním zpracováním doplňuje výuku populárních sportů, jakými jsou fotbal, volejbal, basketbal, házená, ragby a bruslení. Díky cvičením a tipům z DVD lektoři hravě zvládnou základy florbalu i s prvňáky či druháky. Jednotlivými lekcemi je provede florbalový trenér roku a desetinásobný mistr České republiky Petr Ďarmek. Dozví se úplné základy i pokročilejší dovednosti tohoto míčového sportu, například to, jak správně trénovat střelbu příklepem či tečování.

Metodiku s názvem "Bav se florbalem" přináší Asociace školních sportovních klubů v rámci "Sportuj ve škole". Všechny školy zapojené do projektu získají v průběhu března DVD s radami, tipy a cvičeními pro výuku florbalu.

Obsah metodiky

 1. Postoj
 2. Driblink
 3. Držení hole
 4. Vedení míčku
 5. Skákavý míček
 6. Bránění
 7. Sehrávka
 8. Střelba tahem
 9. Příprava na střelbu
 10. Střelba bekhendem
 11. Střelba příklepem
 12. Střelba golfem
 13. Klička a nájezd
 14. Střelba zápěstím
 15. Signalizace střelby
 16. Tečování a dorážka
 17. Běh a brždění
 18. Problémové partie

 

O projektu "Sportuj ve škole"

Ani jedno dítě nestojí a nenudí se. Všichni sportují, všichni se společně baví. Popsaný sen tělocvikáře či trenéra? Kdepak, takhle probíhají lekce "Sportuj ve škole"! Před či po skončení výuky totiž cvičitelé rozhýbávají školáky pomocí nejrůznějších her, opičích drah a dalších zábavných sportovních aktivit. Zároveň učí děti základům oblíbených sportů, jakými jsou například florbal, basketbal či volejbal. Využívají u toho vyzkoušené metody navržené odborníky ze sportovních organizací. 

Projekt "Sportuj ve škole" navazuje na pokusné ověřování programu s názvem "Hodina pohybu navíc", které probíhalo dva roky pod hlavičkou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Od 1. září 2018 "Sportuj ve škole" zajišťuje Asociace školních sportovních klubů, která už 26 let pomáhá bavit školáky sportem. Momentálně je do projektu zapojeno téměř tisíc škol napříč Českou republikou.

 


Partneři AŠSK

Počítadlo přístupů od 22. 9. 2009

Copyright © 2020 - AŠSK ČR
Nahlásit chybu | Ochrana osobních údajů

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací