Ohlédnutí za světovými školními volejbalovými bitvami v Brně


Ohlédnutí za světovými školními volejbalovými bitvami v Brně

Ohlédnutí za světovými školními volejbalovými bitvami v Brně

Na sedm set volejbalistů z 28 zemí světa zaplavilo na počátku června Brno. Do druhého největšího města České republiky se sjeli, aby poměřili své hráčské umění v rámci mistrovství světa středních škol.

Hrálo se ve čtrnácti halách po dobu čtyřech soutěžních dní. Domácí týmy z České republiky tvořily výběry nejlepších hráčů a hráček z brněnského Sportovního gymnázia Ludvíka Daňka. Základní skupinu zvládly oba celky výborně a do dalších bojů postupovaly z prvního místa. Mezi šestnácti nejlepšími školními týmy světa čekali na české chlapce volejbalisté z Francie. První set ovládli hráči ze západní Evropy, druhý set patřil brněnským středoškolákům. Poslední set rozhodl, že mezi osm nejlepších zemí postoupí výběr z Francie. O něco lépe se dařilo brněnským volejbalistkám, které zdolaly hráčky z Chorvatska ve dvou setech a postoupily tak do čtvrtfinále.

Boje o umístění

Následně čekaly na chlapce z Brna boje o umístění - nejlépe mohli čeští volejbalisté skončit devátí a nejhůře šestnáctí. V prvním zápase porazili Maďary 2:1, následně však podlehli Polákům a Litvě. Celkově se tak umístili na dvanáctém místě. Češky ve čtvrtfinále podlehly velmi silnému výběru z Turecka, který na turnaji vybojoval bronzové medaile. Vlétly tak do bojů o páté až osmé místo. Hned v prvním zápasu jasně porazily výběr Slovenek. Závěr turnaje oslavily domácí volejbalistky výhrou nad Číňankami a ziskem celkového pátého místa.

 Radost českého týmu z vítězství nad Čínou v základní skupině

Foto: Radost obou českých týmů z vítězství nad Čínou v základní skupině

Taneční vystoupení na Večeru národů

V průběhu druhého červnového týdne čekaly na školáky a školačky také zábavné a kulturní aktivity. Všech 55 týmů ze tří světových kontinentů - Evropy, Asie a Ameriky - předvedlo kulturní vystoupení typické pro jejich zemi v rámci tzv. Večera národů, který se odehrál na hokejové ploše místního klubu Komety Brno. Nejprve však zástupci jednotlivých zemí obložili připravené stoly svými národními dobrotami. Česká výprava čepovala Kofolu, Holanďané rozdávali vynikající kraví sýry a sladké vafle, Portugalci zase nabízeli olivový olej a různé typy sušených šunek. Milovníci pálivějších pochutin se zastavovali u stolu s maďarskými pochutinami, kde si dopřávali paprikové klobásy s pálivou chili pastou.

 
Foto: Holandský a maďarský stůl v rámci Večera národů

Následovala kulturní vystoupení účastnických zemí. Italové se ve společném objetí houpali ze strany na strany při zpěvu známého operního pěvce Luciana Pavarottiho. Holanďané poskakovali do rytmu oblíbené elektronické hudby, aby vzápětí kontrastně zvolnili a společně si v "sedícím vláčku" užili nizozemských písniček, které připomínaly českou dechovku. Na závěr akce nastupoval už tradičně tým pořádající země - České republiky. Brněnské dívky a chlapci si jednoznačně získali publikum, když předvedli taneční vystoupení na směs populárních českých i zahraničních písniček.

 

Fotogalerie

 

 

 


Partneři AŠSK

Počítadlo přístupů od 22. 9. 2009

Copyright © 2019 - AŠSK ČR
Nahlásit chybu | Ochrana osobních údajů

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací