Ono se řekne vybíjená!


Ono se řekne vybíjená!

Ono se řekne vybíjená!

Vybíjenou jsem jako holka ráda hrála. Nedám na ni dopustit. Na pravidla si sice už tak moc nepamatuji, jen vím, že jsme také nabíjeli a kapitán měl tři životy.

Jako rozhodčí na pražských krajských kolech SLZŠ junior, které pořádala Asociace školních sportovních klubů  Praha ve dnech  21.5 - 23. 5. ve sportovním areálu ZŠ a MŠ nám. Jiřího z Lobkovic, si o oučasných pravidlech  myslím, že jsou dobře stanovena. Učí děti správnému házení, postřehu, rychlé reakci, taktice, týmovému sepětí a také se  vyrovnat s připomínkami ke hře od učitelů a i spoluhráčů. Učí také respektovat pravidla, oceňovat výkony nejen spoluhráčů, ale i soupeřů. Na jednotlivých týmech bylo poznat, kde se na škole vybíjené věnují. Pravidla, třebaže nejsou nejjednodušší, pak  žáci znali a také se stalo, že se sami přiznali k tomu, co rozhodčí nepostřehl. Což je také podstatné, protože učitelé vedou děti k fair play. Po tři dny ráno hráči přicházeli natěšení, zápasy emotivně prožívali a bojovali do poslední chvíle o co nejlepší umístění své školy.

Myslím si, že vybíjená je dobře vymyšlená a potřebná hra. Největším oceněním pro ředitelku soutěže Ivanu Černohorskou bylo to, že navzdory občasnému dešti a chladu děti odcházely spokojené, že si dobře zahrály. V červnu všichni budeme držet palce vítězům třídenního klání - dívkám ze ZŠ Mikulova z Prahy 11 a chlapcům ze ZŠ Slovenská z Prahy 2, kteří budou reprezentovat Prahu na republikovém finále v Pecce.

Autorka článku: Stanislava Dufková


Partneři AŠSK

Počítadlo přístupů od 22. 9. 2009

Copyright © 2020 - AŠSK ČR
Nahlásit chybu | Ochrana osobních údajů

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací