Pani ministryně Kateřina Valachová podporuje školní sport !


Pani ministryně Kateřina Valachová podporuje školní sport !

Pani ministryně Kateřina Valachová podporuje školní sport !

Vážení učitelé  a sportovní fanoušci,

křest školní sportovní hymny "Sportuj ve škole" i zavedení plavání do Sportovní ligy základních škol o Poháru ministryně v roce 2016 byly výrazně přínosnými a motivujícími událostmi sportu ve školách. I proto byl loňský rok pro školní sport velmi úspěšný. Ráda bych na jeho "výhry" spolu s vámi na malou chvíli zavzpomínala a také připomněla, co nás v novém roce čeká.

Když jsem poprvé na křtu slyšela zmiňovanou hymnu, popřála jsem jí, aby zněla v každé škole. Jsem ráda, že se mé přání vyplnilo a že Asociace školních sportovních klubů iniciovala vytvoření písničky, která děti podporuje v tom, aby spolu se svými spolužáky ve škole sportovaly, a pomáhá jim, si pohyb v tělocvičnách i na hřištích užívat. Zároveň přináší uznání pro tělocvikáře, učitele a trenéry, kteří si to opravdu zaslouží. Doufám, že dětem v tomto roce přinese spoustu radosti i závodního štěstí.

Jednou z mých priorit v oblasti sportu je podpora školních aktivit dětí. Velmi si tudíž cením činnosti AŠSK, která umožňuje dětem sportovat v jejich důvěrně známém prostředí - přímo ve škole a pod vedením jim nejbližších pedagogů a odborníků. Zároveň věřím, že společné sportovní aktivity pomáhají ještě více utužit kolektiv ve třídách, což pro šťastné dětství považuji za zásadní.

Pro letošní rok se mi podařilo výrazně navýšit finanční částku určenou k podpoře školního a univerzitního sportu. Věřím, že tyto peníze povedou k podpoře projektů jakým je Sportovní liga základních škol či k rozvoji školních sportovních kroužků. Velice totiž fandím tomu, aby nebyl pohyb ve škole pouze součástí povinné tělesné výchovy, ale volnočasovou aktivitou.

V tomto roce stojí před Asociací školních sportovních klubů úžasná pořadatelská výzva - středoškolské fotbalové mistrovství světa. AŠSK se už organizačně podílela na deseti světových šampionátech v sedmi různých sportech, věřím, že květnové mistrovství světa bude stejně úspěšné. I proto jsem této výjimečné sportovní akci, které se zúčastní sedm set studentek a studentů z 26 zemí světa udělila záštitu. Oceňuji, že tento šampionát není pouze o sportovních výkonech a společných zážitcích na hřišti, ale svým mezinárodním rozměrem pomáhá mládeži poznávat své vrstevníky z celého světa a umožňuje jim dozvědět se více o životě v různých zemích.

Závěrem bych ráda poděkovala těm, co se na organizaci školního sportu podílejí a také všem, co se o sportovce školou povinné po celý rok starají, vzbuzují v nich radost z pohybu a učí je věcem, které je ani jejich rodiče naučit nemohou.

Vážení učitelé, trenéři, funkcionáři a všichni ostatní, kteří se angažujete v ASŠK, byť třeba nejste tolik mediálně známí, jste pro naši společnost skutečnými hrdiny, a za to vám nesmírně fandím a děkuji.

 

Kateřina Valachová

ministryně školství, mládeže a tělovýchovy


Partneři AŠSK

Počítadlo přístupů od 22. 9. 2009

Copyright © 2018 - AŠSK ČR
Nahlásit chybu | Ochrana osobních údajů

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací