Plavci SPŠ Resslova znovu zlatí, úspěch slaví i Gymnázium Dašická


Plavci SPŠ Resslova znovu zlatí, úspěch slaví i Gymnázium Dašická

Plavci SPŠ Resslova znovu zlatí, úspěch slaví i Gymnázium Dašická

Závěr ledna patřil na poli školních sportovních soutěží středoškolským plavcům. Republikové finále se, stejně jako v minulém roce, konalo v Jindřichově Hradci, nově však jako soutěž Sportovní ligy škol. Opět jsme byli svědky těsných soubojů.

Mezi závodníky se představilo několik reprezentantů České republiky, kteří za sebou mají již několik mezinárodních úspěchů. S odpovídajícím nasazením naskočili i do bojů o Pohár MŠMT a vzorně reprezentovali své školy. Celá řada disciplín přinesla velmi vyrovnané a zajímavé časy. V souboji o druhé místo v disciplíně 50 m prsa dělila Johanu Švandovou a Veroniku Hasalovou pouhá jedna setina sekundy. V kategorii chlapců předvedli pak v závodě na 50 m znak vyrovnané výkony Vojtěch Šeda (2. místo), Matěj Knesl (3. místo) a Jan Hlaváč (4. místo), kteří doplavali s rozdílem dvou setin sekundy.

V hodnocení družstev si oproti loňsku polepšily plavkyně pardubického Gymnázia Dašická, které sesadily z prvního místa loňské vítězky z Gymnázia Nový Jičín. Třetí příčku vybojovaly reprezentantky Gymnázia Žatec.

Chlapecké stupně vítězů zůstaly na prvních dvou příčkách neměnné. Prvenství vybojovali studenti SPŠ Resllova Ústí nad Labem, na druhém místě s rozdílem čtyř bodů skončili plavci Gymnázia Nový Jičín. Bronzové medaile si odvezli reprezentanti Gymnázia Mikulášské náměstí Plzeň.

Možnost závodit dostali také vedoucí týmů. Na start se postavilo 6 odvážných, mezi nimi pouze jedna žena. Za velké podpory všech přihlížejících si pro vítězství doplaval ředitel pardubického gymnázia, pan Mgr. Luděk Burian. Gymnázium Dašická tedy může hodnotit toto republikové finále jako velmi úspěšné. Pan ředitel navíc dodal, že už nějakou dobu nijak výrazně netrénuje a zaplavat si chodí jen tak pro radost.

Republikovému finále a výkonu českých plaveckých nadějí přihlížela také garantka sportu AŠSK a jedna z nejlepších plavkyň české historie, paní Ilona Kudrnáčová.

Celý finálový den by neproběhl bez ředitele republikového finále, zkušeného organizátora sportovních soutěží, pana Otakara Kinšta a jeho organizačního týmu. Tímto mu za uspořádání republikového finále velmi děkujeme.

Ceny do soutěže věnoval genrální partner Sportisimo.

Kompletní fotogalerie

Výsledky

Foto: Václav Pokorný


Partneři AŠSK

Počítadlo přístupů od 22. 9. 2009

Copyright © 2020 - AŠSK ČR
Nahlásit chybu | Ochrana osobních údajů

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací