Titul florbalových mistrů ZŠ obhájili Broďané


Titul florbalových mistrů ZŠ obhájili Broďané

Titul florbalových mistrů ZŠ obhájili Broďané

Smích a pláč, smutek i radostné oslavy. Přesně to mohli spatřit návštěvníci dvou sportovních hal v Otrokovicích, kde se konalo republikové finále Sportovní ligy škol, které pořádala ZŠ Mánesova Otrokovice. Vítězný pohár a titul mistra nakonec zůstal ve Zlínském kraji. Odnesli si jej žáci ZŠ Pod Vinohrady z Uherského Brodu, kteří tak počtvrté obhájili titul. Z dívčích týmů si prvenství odvezly žačky z Campanusu Praha. Týmy z pořádající ZŠ Mánesova skončily na 6. místě.

Dramatické zápasy, napínavé souboje, ale také spoustu emocí. To vše mohli sledovat diváci ve dvou otrokovických sportovních halách, kde se představilo šest nejlepších dívčích i chlapeckých týmů ve florbalu z celé České republiky. Pořadatelské funkce se letos zhostila ZŠ Mánesova. Jejich žákům se bohužel do finále probojovat nepodařilo. Chlapecký tým hned v úvodním zápase narazil na loňské vítěze z Uherského Brodu a podlehl jim 2:8. Stejným skórem skončil i jejich druhý zápas, který sehráli s žáky z Havlíčkova Brodu. A nedařilo se ani dívčímu týmu, který v základní skupině nedokázal vstřelit ani jednu branku. Dívky prohrály nejprve s Opavou 0:6 a následně se Žďárem nad Sázavou 0:7. "Bohužel, ve čtvrtek se nám skutečně moc nedařilo. Dostávali jsme mnohdy zcela zbytečné branky, a to jak po chybách jednotlivců, tak i celého týmu. Těch gólů bylo skutečně až moc na to, jak jsme měli dobrou obranu," konstatoval trenér florbalistů ZŠ Mánesova Otrokovice Stanislav Šindler. 

Oba týmy tak čekal zápas o páté místo. Ale i zde se na ně štěstí neusmálo. Dívky prohrály 1:5 se ZŠ Týn nad Vltavou. To chlapcům uteklo páté místo doslova o chlup. Po velkém úsilí skončil zápas se Sportovním Gymnáziem Kladno v základním hracím čase vyrovnaně 2:2, a tak následovaly nájezdy. Zde měl větší štěstí kladenský tým. "To, co jsme chtěli hrát, jsme uhráli a je hrozná škoda, že to takto nemohlo být o den předtím. Myslím si, že by to skončilo úplně jinak," zhodnotil Šindler páteční výkon svých svěřenců. Florbalisté ze ZŠ Mánesova tak nakonec skončili na 6. místě. "Je to sice škoda, ale to neznamená, že bychom to vzdali. Určitě chceme a budeme nadále podporovat florbal na naší škole. Je to hodně specifická soutěž, protože ty týmy se rok co rok obměňují, takže třeba to příští rok vyjde," pousmál se Stanislav Šindler.

Do finále se nakonec probojovali několikanásobní mistři z Uherského Brodu, které čekal zápas s týmem Benešov Dukelská. Z dívek se pak snažily obhájit loňský titul žákyně z Mladé Boleslavi, které poměřily své síly s žačky ze ZŠ Campanus Praha. Z výhry se nakonec radoval pražský tým, který Mladou Boleslav porazil 4:1. "Máme z toho velkou radost, je to za celé ty roky naše první vítězství. Už jsme obsadili všechny příčky, ale ta první nám chyběla. Pro holky je to krásná třešnička na dortu, protože letos jsou v deváté třídě," sdělil trenér vítězného družstva Josef Tůma.

Florbalisté z Uherského Brodu opět ukázali, že zatím nemají proti sobě konkurenci. Své protihráče z Benešova porazili vysoko, a to 12:2 a odnesli si již v pořadí šestý titul mistrů a pohár. "Do tohoto finále jsme šli s tím, že chceme vyhrát, a to se nám podařilo," reagoval těsně po skončení zápasu trenér mistrů Zdeněk Moštěk.

Páteční finále obou kategorií mohli diváci sledovat v přímém přenosu, který odvysílala Česká televize.

Celkové pořadí

Chlapci
1. místo ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod
2. místo ZŠ Benešov Dukelská
3. místo ZŠ Štáflova Havlíčkův Brod
4. místo ZŠ Podbořany Husova
5. místo Sportovní Gymnázium Kladno
6. místo ZŠ Mánesova Otrokovice

Dívky
1. místo ZŠ Campanus Praha
2. místo 6. ZŠ a MŠ Mladá Boleslav
3. místo ZŠ Otická Opava
4. místo ZŠ Žďár nad Sázavou Švermova 4
5. místo ZŠ Týn nad Vltavou Malá Strana
6. místo ZŠ Mánesova Otrokovice

 

Autor: Šárka Šarmanová, redaktorka ON

 

 


Partneři AŠSK

Počítadlo přístupů od 22. 9. 2009

Copyright © 2020 - AŠSK ČR
Nahlásit chybu | Ochrana osobních údajů

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací