V dubnu vypukne Juniorský maraton. Nezapomeňte se přihlásit!


V dubnu vypukne Juniorský maraton. Nezapomeňte se přihlásit!

V dubnu vypukne Juniorský maraton. Nezapomeňte se přihlásit!

Unikátní běžecký projekt Juniorský maraton 2019 vypukne již 1. dubna a v následujících čtyřech týdnech rozběhá středoškolské studenty po celé České republice. Přihlas svůj tým a staň se nejrychlejší školou v ČR!

"Vzrušení, soutěživost, napětí a závodní prostředí bylo cítit po celou dobu akce. Mnoho středoškoláků doběhlo naprosto vyčerpaných, přesto však šťastných a s úsměvem na tváři. Bylo krásné sledovat snahu, podporu a spolupráci tak různorodých studentů v jediném závodě. Vyzdvihl bych fair play a prostředí, které nastolilo tu správnou atmosféru," sdílí svoje zážitky z předchozích ročníků učitel Pavel Pádecký z Obchodní akademie Dr. E. Beneše.

Pro každého účastníka bude i v rámci letošního ročníku zdarma připravené originální tričko Juniorského maratonu společně s pitným režimem. V den závodu bude zajištěn doprovodný program a samozřejmě věcné ceny pro vítěze. Speciální cenu si vyslouží také nejrychlejší běžec. Úkolem družstva, které musí reprezentovat alespoň tři dívky, je zdolat maratonskou vzdálenost v co nejkratším čase a dřív než soupeři. Každý člen týmu přitom překoná 4,2 km.

Finále největší běžecké události pro střední školy v České republice se odehraje v rámci mezinárodního Volkswagen Maratonu Praha, kde nejrychlejší týmy startují v čele desetitisícového startovního pole bok po boku světové běžecké špičky a to v přímém televizním přenosu. Na své finálové působení vzpomíná středoškolský student Michael Jakůbek.

"Na startu jsem se okamžitě mezi ostatními účastníky prodral do první řady, abych startoval z co nejlepší pozice. Stál jsem vedle světové maratónské špičky společně s ostatními výbornými běžci z České republiky a zahraničí a cítil se jako v jiném světě. Za mnou v ulici deset tisíc lidí, kolem mě ostatní účastníci Juniorského maratonu a jenom kousek přede mnou startovní čára, na jejíž přeběhnutí jsem se ohromně těšil. Odstartovalo se, já přeskákal několik Afričanek a už asi po sto metrech jsem byl v první trojici běžců pražského maratonu! Moc se mi nechtělo věřit tomu, že se to opravdu děje. Osobně to považuji za svůj nejlepší běžecký zážitek vůbec," usmívá se mladý běžec.

Registrace na 23. ročník jsou v plném proudu.  Jakmile sestavíte svoje týmy, stačí se jen přihlásit na www.runczech.com/jmc a poté dorazit na semifinálové kolo ve vašem krajském městě. Nezapomeňte, že přihlásit se může i více družstev z jedné školy. Registrovat své týmy můžete do večera před vybraným semifinálovým kolem skrze webové stránky, případně máte možnost přihlásit vaše družstvo přímo na místě v den závodu. 

O Juniorském maratonu

Juniorský maraton motivuje středoškolské studenty k běhu a aktivnímu trávení volného času již přes 20 let. Tento projekt je určený pro každou střední školu v České republice. Jeho cílem je každý rok rozběhat co největší počet studentů. Semifinálová kola se konají v každém krajském městě, ve kterém si týmy poměří síly a zabojují o postup do finále Juniorského maratonu. Ubytování i dopravu na finále mají postupující družstva zdarma.

 


Partneři AŠSK

Počítadlo přístupů od 22. 9. 2009

Copyright © 2020 - AŠSK ČR
Nahlásit chybu | Ochrana osobních údajů

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací