V Nýrsku soutěžili školáci a školačky ve sportovní gymnastice


V Nýrsku soutěžili školáci a školačky ve sportovní gymnastice

V Nýrsku soutěžili školáci a školačky ve sportovní gymnastice

Ve dnech 20. a 21. 3. se v Nýrsku konal Okresní přebor žactva ve sportovní gymnastice. Závod byl rozdělen do dvou dnů. Důvodem byla dlouholetá zkušenost zúčastněných, kdy se jednodenní dlouhý závod pro všechny kategorie dětí základních škol mění v maraton trpělivosti a soustředěnosti rozhodčích. Děti z druhého stupně základních škol patří mezi ty, kterých si vážíme nejvíce, protože si dokázaly svůj zájem o sport udržet a dovednosti rozšiřovat. Tyto děti si zaslouží naši pozornost. Proto závod ve dvou částech.

Ve středu bojovaly děti z prvního stupně. Zúčastnilo se 80 sportovců. Děti byly ukázněné a výborně připravené. Věříme, že se budeme potkávat i nadále. Ve čtvrtek jsme měli možnost uvítat děti od šesté třídy výše. Jednalo se o přátelské setkání třiceti osmi závodníků, kteří se již ve většině případů znají. Poměřili své síly a vzájemně ocenili výkony. Před vyhodnocením panovala v domu dětí příjemná atmosféra. Vítězství byla zasloužená, a protože pro některé "deváťáky" to byla soutěž poslední, byla tam cítit i nostalgie.

DDM Nýrsko děkuje všem školám za účast, rozhodčím za práci a cvičitelům a dětem za předvedené výkony. Potěšila nás účast rozhodčích z řad bývalých žáků - gymnastů. Těšíme se na další setkání se sportovní gymnastikou v Nýrsku.

Kompletní fotogalerii z akce naleznete zde.

Autor: Jaroslav Dolejší

 

 


Partneři AŠSK

Počítadlo přístupů od 22. 9. 2009

Copyright © 2020 - AŠSK ČR
Nahlásit chybu | Ochrana osobních údajů

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací