Vlašimskou atletiku ovládly domácí týmy


Vlašimskou atletiku ovládly domácí týmy

Vlašimskou atletiku ovládly domácí týmy

Do krajského kola Středoškolského atletického poháru postoupily z okresního kola okresu Benešov týmy dívek i chlapců Vlašimského gymnázia.

 

O vítězích okresního kola se rozhodovalo 13. září pod proměnlivým nebem středočeského města Vlašim. Týmy z Neveklova, Vlašimě a Benešova změřily své síly v krátkých a dlouhých bězích, skoku do dálky a do výšky, ve vrhu koulí a pro tento pohár již typické švédské (severské) štafetě skládající se z běhu na 100, 200, 300 a 400 metrů.

    

Někteří ze středoškolských sportovců svými výkony dokázali upoutat pozornost diváků. Mezi dorostenkami vynikala zejména Šárka Hulmáková, která svým výkonem na 800 metrech dokázala přeběhnout ostatní účastnice o více než dvacet sekund a výrazným podílem tak přispěla k výhře Gymnázia Vlašim. Ze stejného gymnázia pak dosáhl ve vrhu koulí téměř za hranici patnácti a půl metru vrhač Jan Groček.

   

Největší uznání však asi patří Sebastianu Blažko z SOŠ a SOU Vlašim, jenž byl pro všechny zúčastněné velkým překvapením.  Již v prvním ročníku se mu podařilo vyhrát disciplínu skoku vysokého výkonem 171 cm a přeskočit tak svou vlastní výšku (viz foto).

Sebastian Blažko 1   Sebastian Blažko 2

Výsledky:

Dorostenky:
1) Gymnázium Vlašim
2) Střední odborná škola a Střední zdravotnická škola Benešov
3) Obchodní akademie Vlašim
4) Obchodní akademie Neveklov

Dorostenci:
1) Gymnázium Vlašim
2) Obchodní akademie Neveklov
3) SOŠ a SOU Vlašim
4) ISŠT Benešov
5) SPŠ Vlašim

 

Celou fotogalerii najdete ZDE.


Partneři AŠSK

Počítadlo přístupů od 22. 9. 2009

Copyright © 2018 - AŠSK ČR
Nahlásit chybu | Ochrana osobních údajů

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací