Za deště i slunce


Za deště i slunce

Za deště i slunce

Koncem dubna se tři dny hrálo krajské finále Prahy o Pohár Josefa Masopusta. Na hřišti ČAFC se utkalo osm vítězných škol z osmi okresních klání 48 fotbalových týmů.

K vidění byl pohledný fotbal studentů /ročník 1997 až 2001/, bezchybná organizace ředitelky turnaje Ivany Černohorské a přísní, ale spravedliví rozhodčí.

Třetí místo vybojovali zástupci Českoslovanské akademie obchodní Dr. E. Beneše, Resslova 8, kteří zvítězili nad Obchodní akademií Dušní 6:2. V tomto utkání zřejmě padl nejhezčí gól turnaje. Za vítězné družstvo ho vstřelil Jiří Doležal:" Posunul jsem balón, přespurtoval dva hráče, zastavil jsem se na malém vápně a tzv. rabonou jsem trefil tyč, od které se míč odrazil do brány. Klukům se také líbil. Blahopřáli mi."

První místo obhájili loňští vítězové, studenti Střední odborné školy pro administrativu EU.

Vyhráli 1:0 nad Střední odbornou školou stavební a zahradnickou Jarov. Vítězný gól z "voleje" vstřelil jeden z nejvyšších hráčů na hřišti  Jan Novák. Chválil mladší spoluhráče, tvrdil, že na školu přicházejí do prvního ročníku stále lépe hráčsky připravení hráči. Těšil se na případný postup do Republikového finále na Julisce, který by oslavil  po maturitě. Jejich trenér, učitel tělocviku Tomáš Hosnedl oceňoval, že navzdory klubovým povinnostem všichni hráli s nadšením a velmi dobře takticky. Ale tak to bylo u všech družstev.

Až na výjimky totiž všichni hrají fotbal závodně.

Studentům na tomto turnaji se moc líbilo, že v rámci reprezentace školy se nejen sehrávali, ale i více poznávali osobně. Ovšem pravda je, že ne všechny kluby své hráče na turnaj pustily a že některým školám chyběli studenti ze čtvrtého ročníku, kteří měli maturity. Tím však nikdo své případné neúspěchy neomlouval.

Ivana Černohorská dodává: "Moc sympatické bylo vystoupení Gymnázia Nad Kavalírkou, které, ačkoliv prohrávalo své zápasy s velkým skórem, do závěrečného písknutí rozhodčího hrálo s velkým nasazením, slušně. Hráči nerezignovali a do dalších utkání šli opět s chutí. Zvláště pro taková družstva všichni turnaj s radostí připravujeme."

Stanislava Dufková


Partneři AŠSK

Počítadlo přístupů od 22. 9. 2009

Copyright © 2018 - AŠSK ČR
Nahlásit chybu | Ochrana osobních údajů

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací