Žáci ZŠ Pod Vinohrady jsou popáté v řadě nejlepším školním florbalovým družstvem ČR !


Žáci ZŠ Pod Vinohrady jsou popáté v řadě nejlepším školním florbalovým družstvem ČR !

Žáci ZŠ Pod Vinohrady jsou popáté v řadě nejlepším školním florbalovým družstvem ČR !

Republikové finále Sportovní ligy ZŠ O pohár ministra školství hostila ve dnech 19. - 20. 3. Praha - Chodov. Představilo se na něm 6 nejlepších týmů z více než 1200 družstev, která v tomto školním roce v nejprestižnější kategorii starších chlapců startovala. Už utkání ve skupině ukázala, že na rozdíl od loňského vítězství v mladší kategorii, kdy Broďané dávali soupeřům dvouciferné příděly, je letos nečeká nic lehkého. Proti Liberci šli sice rychle do vedení 2:0, ale soupeř vytrval v obranné taktice a ze dvou brejků během 40 sekund srovnal. Rychlá odpověď na 3:2 určila konečný stav protrápeného, ale vítězného utkání. Zápas s ZŠ Campanus Praha byl bojem pořadatelské školy o postup do semifinále a jejich hráči, povzbuzovaní plnou tribunou, hráli jako život. Těsná porážka 4:3 jim nakonec stačila k postupu a Broďany výhra posunula do bojů o medaile z 1. místa. Semifinále proti Znojmu bylo spíše soubojem s jejich vynikajícím brankářem, díky kterému skončilo utkání jen 3:0.

Ve finále, vysílaném přímým přenosem na ČT sport, se hráči Uherského Brodu v naplněné hale postavili proti obhájci titulu ze ZŠ Kamenická Děčín. Oba týmy se dlouho znají, první zápas sehráli již v roce 2014 ve finále turnaje v Praze a tehdy zvítězil Uh. Brod 5:2. Hra obou družstev byla zpočátku taktická se zjevnou snahou neudělat chybu. Vedení se ujal Děčín v druhé třetině po střele z dálky a hráči ZŠ Pod Vinohrady šli poté do tlaku se snahou vyrovnat. Kritická chvíle pro Brod přišla při sporném vyloučení 5 minut před koncem utkání, ale v oslabení se stalo nečekané. Po dlouhé křížné přihrávce Davida Ležatky proměnil Brauner s přehledem svůj únik a srovnal na 1:1. Tento stav vydržel až do konce a o vítězi se rozhodovalo v nájezdech. V první sérii Brod sice neproměnil, ale nerozhodný stav udržel skvělým zákrokem kapitán Buráň. Brauner dostal perfektně provedeným bekhendovým blafákem Děčínského kapitána pod tlak a ten nájezd neproměnil. Mečbol měl tedy na čepeli David Ležatka, chladnokrevně jej proměnil a odstartoval vítězné kolečko hráčů Uherského Brodu. Na cestě ke zlatu zvítězili žáci ZŠ Pod Vinohrady v 17 zápasech, ve školních florbalových soutěžích neprohráli od 20. 3. 2015!  Pohár a zlaté medaile převzali hoši od patrona turnaje, florbalového reprezentanta Toma Ondruška a šéftrenéra reprezentace Zdeňka Skružného, který celé finále pro ČT sport komentoval.

Pátým republikovým titulem za sebou přepsali florbalisté ZŠ Pod Vinohrady dějiny školního sportu a jejich příběh ještě nekončí, protože příští rok může o šesté vítězství hrát 10 členů tohoto družstva. Prvenství tohoto týmu není jen dílem jejich talentu a florbalové šikovnosti, ale především výsledkem dlouholeté poctivé práce, disciplíny a týmového ducha. Na cestě ke zlatu přes okrskové, okresní, krajské kolo, kvalifikaci a finále sehráli chlapci celkem 17 zápasů, ve všech zvítězili při skóre 102:20.

Družstvo hrálo v sestavě: brankáři Ondřej Buráň, David Brablenec, hráči Lukáš Antonín, Martin Brauner, Erik Kouřil, Filip Horák, Jaroslav David, Karel Man, Jakub Nevařil, Roman Šobáň, Damián Havel, Marek Souček a bratři Martin a David Ležatkovi, kteří byli oba vybráni do all stars týmu turnaje. Tým trenérsky vedli Zdeněk Moštěk a Roman Daněk.

Tým děkuje za podporu Městu Uh. Brod i Zlínskému kraji, rovněž i svým příznivcům, kteří vážili dlouhou cestu až do místa turnaje. Velké poděkování patří rovněž pořadatelskému týmu ZŠ Campanus Praha za kvalitní zajištění bezproblémového průběhu celé akce.

Autor článku: Mgr. Zdeněk Moštěk, ředitel ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod, předseda OR AŠSK UH a 1.AC UB florbal

 

 

 


Partneři AŠSK

Počítadlo přístupů od 22. 9. 2009

Copyright © 2019 - AŠSK ČR
Nahlásit chybu | Ochrana osobních údajů

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací