Mistrovství světa ISF v orientačním běhu,
které se konalo od 22. do 28. dubna v okolí italského
Palerma na Sicílii.

Z náročných a pro Středoevropany              MINULOST…                                          kol a získala nespočet okresních i krajských ti-
         nezvyklých terénů si studenečtí                                                         tulů a postupně přidala i pět celostátních.
         orientační běžci odvezli celkem pět  Orientační běh má ve studenecké škole dlou-
         medailí s tou nejcennější v katego-  hou tradici a již v roce 2000 tato škola pořádala  …A SOUČASNOST
rii chlapeckých týmů. Navíc při účasti 27     krajské finále škol Královéhradeckého kraje,
zemí a 800 závodníků vyhráli i hodnocení      v němž zvítězili pozdější mistři světa v junior-   Na základě těchto výsledků reprezentovali
národů základních škol v počtu získaných      ských kategoriích Pavel Kubát a Jan Beneš. Od      Česko žáci ZŠ a MŠ Studenec již v roce 2011
cenných kovů.                                 tohoto roku se ZŠ a MŠ Studenec pravidelně         v Itálii a o dva roky později v Portugalsku