Skvělé sportovní výkony mladých fotbalistů, radost,
smutek a spousta dalších emocí. To vše patří k největšímu
fotbalovému svátku školního fotbalu. McDonald's Cup
finálovým turnajem završil svůj 21. ročník.

OBHÁJCE PADL AŽ VE FINÁLE                       Trenér vítězů Radek Halamíček měl radost        NABITÝ PROGRAM
                                                z historického školního úspěchu.
Parádním saltem přímo na trávníku fotbalo-                                                      Na dvoudenní republikové finále největšího
vého stadionu v Ústí nad Labem oslavil kano-      Finalisté vzešli z předcházejících drama-     mládežnického turnaje v Evropě se do Ústí
nýr a nejlepší hráč finálového Svátku fotbalu   tických semifinálových bojů. V prvním se-       nad Labem 29. a 30. května sjelo na tři sta
Jan Tkačík vítězství svého týmu ZŠ Klegova      mifinále se utkali v prestižním souboji bu-     fotbalistů z patnácti vítězných týmů z kraj-
z Ostravy Vítkovic. Obhájcům titulu, králo-     doucí vítězové ZŠ Klegova s olomouckou ZŠ       ských finále, které doplnilo družstvo jedné
véhradeckému týmu ze ZŠ Sever, nadělili po-     Heyrovského, jejíž reprezentanti brzy pro-      z domácích pořadatelských škol. Každý tým
rážku 4:1. Sám Honza otevřel skóre prvním       hrávali. Ostrava měla navrch v první půli, ale  odehrál na turnaji celkem šest zápasů.
gólem. „Rozhodly kombinace, góly, byli jsme     olomoučtí se nevzdali, srovnali a o postupu
lepší, nevzdali jsme to až do konce,“ řekl      rozhodly až penalty. Druhý finalista,             Na stadionu také probíhala řada doprovod-
mladý talent z Ostravy. Ostravští se nenechali  tým obhájců titulu hradecké ZŠ Sever, v se-     ných aktivit, které pro fotbalové šikuly při-
ukolíbat stavem 2:0 po poločase a přidali gól   mifinále zdolal chlapce příbramské ZŠ Bře-      pravili organizátoři. Účastníci turnaje tak
na 3:0. Hradec zdramatizoval finále gólem       zová hora. Středočeši dlouho odolávali tlaku    mezi zápasy mohli zkoušet nůžky s visícím
Alexandra Hronka, ale Tkačík poslední stře-     favorita, ale ve druhé půli obranná stavidla    míčem ve skákacím hradě, hrát jeden na jed-
lou zpečetil triumf kluků ze ZŠ Klegova, kteří  povolila a bylo jasné, že Hradec bude obha-     noho ve speciálně vytvořeném octagonu
za znělky Ligy mistrů a pod padajícími kon-     jovat druhý titul v řadě. Bronzové medaile      nebo pálit na mechanického gólmana, jenž
fetami převzali velký nablýskaný pohár          ze souboje o třetí místo nakonec putovaly do    díky čidlu bleskově reagoval na směr střely.
a mohli se radovat z odměny, kterou je výlet    Olomouce a odvezlo si je  družstvo ze ZŠ
na bundesligový zápas Borussie Dortmund.        Heyrovského.                                      To vše pod dozorem fotbalových celebrit,