Vzdělávací dny

SMYSLUPLNÁ A ZÁBAVNÁ ALTERNATIVA TRÁVENÍ VOLNÉHO ČASU O PRÁZDNINÁCH

! PŘIHLÁŠKY A NOVÉ REGISTRACE PRO ROK 2021 BUDOU PROBÍHAT NA PRÁVĚ PŘIPRAVOVANÉM WEBU !

Vzdělávací dny představují prázdninový projekt Asociace školních sportovních klubů ČR, zaměřený na podporu populárně-naučného vzdělávání žáků všech stupňů škol. Tato aktivita vznikla v červnu 2020 s podporou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy za účelem zmírnění dopadů na vzdělávání dětí v souvislosti s uzavřením škol z důvodu pandemie koronaviru. Projekt měl podpořit nástup žáků do nového školního roku a usnadnit zahájení výuky v novém školním roce.

Denní program byl rozdělen na dvě čtyřhodinové části: vzdělávací část a část věnovanou volnočasovým aktivitám.

DOPOLEDNÍ VZDĚLÁVACÍ ČÁST

Vzdělávání neprobíhalo klasickou školní formou, bylo koncipováno "badatelsky" s využitím mezipředmětových vztahů a přesahů včetně použití např. pracovních listů. Zároveň byly možné návštěvy jiných subjektů (muzea, ZOO, planetárium aj.), náklady (vstupné, doprava) byly hrazeny dle pravidel pro realizaci projektu.

ODPOLEDNÍ ČÁST VĚNOVANÁ VOLNOČASOVÝM AKTIVITÁM

Odpolední program byl zaměřen především na sportovní a další zájmové aktivity dle možností dané školy, např. výtvarný kroužek a jiné tvořivé činnosti, rozvoj sportovní zdatnosti apod. V rámci volnočasových aktivit bylo možné realizovat rovněž návštěvy jiných prostor (např. bazén, jiná sportoviště, která nemá škola k dispozici apod.), kdy náklady byly hrazeny v rámci projektu (vstupné, doprava).

INFORMAČNÍ LETÁK - ROK 2020

 

INFOLINKA: 608 890 733

 

 

 


Partneři AŠSK

Počítadlo přístupů od 22. 9. 2009

Copyright © 2021 - AŠSK ČR
Nahlásit chybu | Ochrana osobních údajů

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací