Chlapecký Pohár MŠMT středních škol v házené získali studenti z Rožnova pod Radhoštem


Chlapecký Pohár MŠMT středních škol v házené získali studenti z Rožnova pod Radhoštem

Chlapecký Pohár MŠMT středních škol v házené získali studenti z Rožnova pod Radhoštem

V hale lovosických "Lovců" Chemik proběhlo další republikové finále projektu Sportovní liga škol o Pohár MŠMT. Nejlepších pět chlapeckých družstev, které postoupily z kvalifikace, doplnilo lounské Gymnázium Václava Hlavatého.

Finalisté z minulého ročníku SŠIEŘ Rožnov pod Radhoštěm a Biskupské gymnázium Žďár nad Sázavou se díky systému nasazení družstev do skupin v rámci Sportovní ligy škol potkali již v základní skupině. V té je doplnil právě lounský výběr, který se prezentoval velmi dobrými výkony. Táhl ho zejména Jaroslav Trkovský, který už v šestnácti letech začal hrát extraligu za muže Lovosic. Větší vyrovnanost hráčského kádru se ale projevila a do semifinálových klání postoupila družstva složená z ligových borců, tedy Rožnova pod Radhoštěm a Žďáru nad Sázavou. Na lounské zbylo utkání o páté místo.

Ve druhé skupině byly k vidění o poznání vyrovnanější utkání. Do semifinále nakonec postoupila plzeňská Obchodní akademie (nám. T. G. Masaryka) s libereckým Gymnáziem a SOŠPg.

V semifinálových utkáních dominovala družstva Rožnova pod Radhoštěm a Žďáru nad Sázavou. Ve finálovém utkání bylo nakonec stejně jako ve skupině úspěšnější rožnovské družstvo, které nejen díky nízké rotaci hráčů Žďáru, utkání ovládlo a vrátilo soupeři rok starou finálovou porážku po výsledku 29:17.

Třetí skončili žáci z plzeňské Obchodní akademie. Páté místo pro sebe uzmuli lounští.

Kvalita soutěže odpovídala republikovému finále, v každém družstvu byla výrazná individualita a k vidění bylo mnoho vynikajících brankářských výkonů. O tom se zmínil mimo jiné garant házené AŠSK Vlastimil Hejcman: "Absolvoval jsem nespočet republikových finále a tady byla dle mého nejkvalitnější brankářská sestava."
 

Pořadí turnaje:

  1. SŠIEŘ Rožnov pod Radhoštěm
  2. Biskupské gymnázium Žďár nad Sázavou
  3. Obchodní akademie, nám. T. G. Masaryka, Plzeň
  4. Gymnázium a SOŠPg, Liberec
  5. Gymnázium V. Hlavatého Louny
  6. VOŠZ a SZŠ Praha

Kompletní výsledky naleznete zde


Partneři AŠSK

Počítadlo přístupů od 22. 9. 2009

Copyright © 2019 - AŠSK ČR
Nahlásit chybu | Ochrana osobních údajů

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací