ISF WSC Basketball: Volno oběma českým týmům prospělo!


ISF WSC Basketball: Volno oběma českým týmům prospělo!

ISF WSC Basketball: Volno oběma českým týmům prospělo!

Po dvou hracích dnech dostali hráči volno a mohli tak nabrat síly do dalších bojů. Česká výprava zvolila aktivní formu odpočinku a vyrazila na prohlídku nedalekého paláce Knossos.

Odpoledne byl na programu festival Večer národů, kde jednotlivé země představily svoji kulturu, tradiční produkty a delikatesy. Během večera vystoupili všechny týmy na pódiu, kde bavily publikum národními tanci a písněmi. Velký úspěch sklidil Nový Zéland se svým bojovným tancem haka. Energie, která z Novozélanďanů sálala, ohromila všechny přítomné a vzbudila velké nadšení. Česká výprava nastoupila na pódium za doprovodu písně Letkiss, zatancovala mazurku a na závěr polku do rytmu písně Vysoký jalovec.

Další den oba české týmy čekalo utkání proti Chorvatsku. Dívky ze SOŠ pro administrativu EU nastoupily do zápasu od začátku s obrovským nasazením a poprvé si na své konto připsaly výhru, kdy převálcovaly své soupeřky velkým rozdílem 20:71. České hráčky jasně dominovaly ve všech směrech. Turnaj pro české basketbalistky tímto utkáním však skončil a znamenal celkové 25. místo.

Chlapci hráli s Chorvatskem dlouho vyrovnaný zápas, nakonec ale ukázali větší touhu po vítězství a nepříjemného soupeře porazili 65:54. Tím si zajistili postup do bojů o 9.-12. místo, kde na ně čekal výběr Dánska. Proti severskému týmu měli písečtí hoši výrazně navrch. Výhra o dvacet bodů umožnila Čechům nastoupit do odvety proti Francii, se kterou se setkali již v základní skupině. Výhra nad francouzskými dlouhány by znamenala celkové 9. místo.

Fotogalerie


Partneři AŠSK

Počítadlo přístupů od 22. 9. 2009

Copyright © 2020 - AŠSK ČR
Nahlásit chybu | Ochrana osobních údajů

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací