Nominujte své studenty či kolegy na Školní cenu fair play 2017


Nominujte své studenty či kolegy na Školní cenu fair play 2017

Nominujte své studenty či kolegy na Školní cenu fair play 2017

Záchrana lidského života, pomoc druhému i dodržování zásad fair play při sportu. Právě v těchto kategoriích oceňuje Český klub fair play společně s MŠMT školáky a školačky. Možná někdo výjimečný, kdo by si cenu zasloužil, zasedá v lavici ve vaší třídě. A tak ho nezapomeňte nominovat, uzávěrka je už 15. listopadu! Naposledy byli vyznamenáni školáci například za záchranu života cyklisty, který upadal do šoku, úspěšně provedenou masáž srdce v pražském metru či dárcovství kostní dřeně.

Přispět můžete také k tomu, aby byla doceněná práce vašeho kolegy či kamaráda. Za celoživotní přínos v oblasti tělesné výchovy a sportu se totiž udělují ceny pedagogům. Loni si vybrané děti i učitelé přebrali ceny po boku známých českých sportovců, odnesli si děkovné dopisy, tablety i vstupenky na mistrovství Evropy v basketbale žen a na slavnostní ceremoniál tak ještě dlouho vzpomínali.

Školní cena fair play 2016

Jak studenty či pedagogy nominovat?

Ocenění lze navrhnout v rámci čtyřech kategorií za:

  •  záchranu života
  • ušlechtilý mravní čin
  • čestné sportovní jednání
  • celoživotní přínos

První tři kategorie se týkají žáků základních škol, studentů středních (včetně učňovských zařízení) i vysokých škol. Čtvrtý návrh je určen pro pedagogy za jejich dlouhodobou a systematickou, zejména mimoškolní, činnost v tělesné výchově a sportu. Návrhy na udělení ocenění u dětí a studentů je třeba stručně popsat a zdůvodnit. Zpracovat je může jakýkoliv pedagogický pracovník (učitel, vychovatel, trenér, mistr odborného výcviku). Nutné je zároveň uvést adresu a e-mailový i telefonický kontakt na navrženého kandidáta. Podněty za celoživotní přínos je třeba podepsat ředitelem školy.

Vaše návrhy zašlete, prosím, nejpozději do 15. listopadu 2017 na adresu:

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Mgr. Jan Trnka - odbor sportu

Karmelitská 7

118 12 Praha 1

V případě nejasností kontaktujte pana Trnku e-mailem či na tel. 234815215, mob.728771364.

 


Partneři AŠSK

Počítadlo přístupů od 22. 9. 2009

Copyright © 2019 - AŠSK ČR
Nahlásit chybu | Ochrana osobních údajů

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací