Okresní kolo ve šplhu Ústí nad Orlicí

V pátek 16. 12. 2017 pořádala Základní škola Česká Třebová již druhým rokem okresní finále Ústí nad Orlicí ve šplhu základních škol.  Dívky soutěžily ve šplhu na tyči 4,5 m s přírazem, chlapci ve šplhu šplh na laně bez přírazu (pouze rukama) ze stoje.

Letos se okresního finále ve šplhu zúčastnilo celkem osm družstev v každé kategorii, přijeli i školy z Vysokého Mýta, Žamberku, Lanškrouna a dvě základní školy z Chocně. Největší radost jsme měli z účasti všech tří základních škol z České Třebové! Dohromady 60 sportujících chlapců a dívek, kde spousta z nich převedla velmi kvalitní výkony a došlo i k překonání loňských vítězných časů.

Do samotného sportovního klání jsme zařadili i sportovní šplh na laně bez přírazu ze sedu a shyby na hrazdě, 20 shybů na hrazdě tam vyšvihli dva borci a lano ze sedu zdolalo bez větších problémů hned několik siláků!

Máme radost z celkového průběhu okresního finále, kdy samotná organizace soutěže je velmi náročná, děkuji, kolegové! V kategorii družstev chlapců ZŠ Habrmanova obsadila 1. a 3. místo, druhou příčku vybojovali žáci ze ZŠ Ústecké, Česká Třebová! Jednotlivce jsme sice nevyhráli, ale jsem na každého z chlapců hrdý, zlepšili si své osobní výkony a ti, co nesoutěžili, pomohli výborným způsobem v organizaci samotné soutěže! Děkuji Vám, žáci! I porážky je potřeba zažívat, jedině tak se mohou dále nejen sportovně posunout.

Hned čtyři závodníci překonali čas loňského vítěze, kdy čas nejrychlejšího šplhouna Radka Březiny činil neuvěřitelných 2,68 s!

Dívky ze ZŠ Česká Třebová, Habrmanova obsadily 1. a 2. místo v kategorii jednotlivců a suverénně vyhrály i kategorii družstev. Vítězka Natálie Kubátová vyšplhala 4,5 m tyč za 3,25 s.