Po jedenácté v Pecce


Po jedenácté v Pecce

Po jedenácté v Pecce

Minulý rok se v rekreačním areálu Pecka uskutečnilo jubilejní desáté republikové finále ve vybíjené. I letos se sešli nejlepší "vybíječi" na tradičním místě a soupeřili o to, kdo se stane tím nejlepším školním týmem v České republice.

Soutěžilo se ve dvou kategoriích - dívky a otevřená, ve které mohou hrát chlapci i dívky společně. Každého finále se zúčastnilo šestnáct týmů rozdělených do čtyř základních skupin, v rámci nichž se rozhodovalo, kdo postoupí do bojů o medaile. Zbylé týmy si měly zahrát o pátou až šestnáctou příčku. Dohromady se tak pod hradem Pecka, do kterého měli všichni účastnící vstup zdarma, vystřídalo úctyhodných 32 družstev.

Republikové finále odstartovalo v pondělí kategorií dívek. I přes velké horko hráčky odehrály zápasy v základních skupinách velmi bojovně. Po postupu do dalších zápasů bylo jasné, že o vítězství si ve finálové skupině zahrají základní školy z Kroměříže, Strakonic, Chebu a Prahy. Zápasy nejlepších dívčích týmů byly opravdu kvalitní a hrálo se naplno o každý míč. Loňské obhájkyně vítězství ze strakonické ZŠ F. L. Čelakovského tentokrát převzaly pohár za druhé místo. Letos je totiž předčila ZŠ Zámoraví z Kroměříže. Na třetím a čtvrtém místě pak skončily 5. ZŠ Cheb a ZŠ Litvínovská z Prahy.

Kategorie otevřená nabídla o poznání drsnější a tvrdší utkání, kde si pravděpodobně i někteří vybití odnesli pár modřinek. Vše se však odehrálo v rámci duchu fair play a s úctou k soupeři. Podobně jako ve finálové skupině dívek se i v této kategorii dostali mezi nejlepší čtyřku loňští obhájci zlatých medailí z Havlíčkova Brodu. Ani jim se však obhajoba nepodařila a skončili na třetím místě. V pořadí je přeskočila družstva ze ZŠ a ZUŠ Zliv (1. místo) a ze ZŠ Svitavy (2. místo). Nepopulární čtvrtou příčku a účastnické medaile, které byly odměnou pro všechny družstva, si odvezla ZŠ Jiráskova z Benešova.

Velké poděkování patří pořadatelům ze základních škol z Nové Paky -  ZŠ Husitská a ZŠ Nová Paka, konkrétně paní Věře Šmidrkalové a řediteli soutěže Zdeňku Burkertovi, kteří opět přichystali parádní republikové finále. Díky patří také všem rozhodčím, kteří si udělali čas a odpískali na hraně vysílení všechny sportovní souboje. Každý rozhodčí měl na starost během tří dnů přes dvacet zápasů a udržet po celou dobu koncentraci určitě nebylo noc jednoduché a patří jim za to obdiv.


Partneři AŠSK

Počítadlo přístupů od 22. 9. 2009

Copyright © 2019 - AŠSK ČR
Nahlásit chybu | Ochrana osobních údajů

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací