Republikové finále v plavání ovládli ústečtí studenti a novojičínské gymnazistky


Republikové finále v plavání ovládli ústečtí studenti a novojičínské gymnazistky

Republikové finále v plavání ovládli ústečtí studenti a novojičínské gymnazistky

Koncem ledna se v Jindřichově Hradci konalo republikové finále v plavání. Vítězně z plaveckých soubojů vyšli studenti SPŠ Resslova z Ústí nad Labem. Mezi dívkami dominovalo družstvo z novojičínského gymnázia. Soutěž měla od začátku velmi kvalitní nasazení a rozplavby byly mnohdy nečekaně vyrovnané.

V obou kategoriích se představili dokonce reprezentanti České republiky Vojtěch Janeček, Martin Ráček nebo Kateřina Laňková. Jejich přítomnost sloužila jako hozená rukavice všem soupeřům. Jakoby se s vědomím, že závodí proti reprezentantům, vybičovali k ještě kvalitnějším výkonům. Celá řada disciplín pak přinesla velmi vyrovnané a zajímavé časy. Vojtěcha Janečka a Martina Ráčka dělilo v závodě na 50 m prsa pět desetin sekundy. Ještě zajímavější a nervy drásající souboj však předvedla Kateřina Laňková s Kristýnou Prachařovou. První jmenovaná, taktéž v závodě na 50 m prsa, zvítězila rozdílem jedné desetiny sekundy a o vítězce tak rozhodl lepší dohmat v cíli. Vrcholem byl souboj samotných kantorů, jež podle výrazu ve tváři nechali v bazénu opravdu vše. Soutěž přilákala i řadu diváků, kteří sledovali plavecké souboje z pohodlí prosklené lóže.  

Děkujeme pořadatelům, organizátorům a rozhodčím za velmi kvalitní závody i podívanou a gratulujeme nejen vítězům, ale i všem zúčastněným za krásný a nezapomenutelný zážitek.

Výsledky naleznete zde.

Fotogalerie

 

 


Partneři AŠSK

Počítadlo přístupů od 22. 9. 2009

Copyright © 2020 - AŠSK ČR
Nahlásit chybu | Ochrana osobních údajů

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací