Spolupráce české a slovenské asociace školního sportu pokračuje


Spolupráce české a slovenské asociace školního sportu pokračuje

Spolupráce české a slovenské asociace školního sportu pokračuje

Jaký je současný stav školního sportu v České republice a na Slovensku? Jaký je vztah dnešních dětí k pohybu a sportu? Jaké je postavení učitele tělesné výchovy v dnešní škole z pohledu rodičů a společnosti? Na tyto a další otázky mohl dostat odpověď návštěvník celostátní Konference o školním sportu na Slovensku, která se konala začátkem listopadu ve slovenském univerzitním městě Trnava. Na konferenci se představili odborníci z oblasti pedagogiky a lékařství či zástupci slovenského Ministerstva školství, vědy, výzkumu a sportu, kteří prezentovali současný stav školního sportu a jeho směřování na Slovensku.

Českou delegaci tvořily viceprezidentka Asociace školních sportovních klubů Svatava Ságnerová, která vystoupila s příspěvkem na téma školní sport v České republice, a ředitelka Tauferovy SOŠ veterinární Kroměříž Blažena Kubíčková, jež realizuje projekt volnočasových aktivit AŠSK s názvem Centrum sportu.

Při této příležitosti deklarovali zástupci české i slovenské asociace školního sportu úzkou spolupráci v nastávajícím období v oblastech vzdělávání učitelů, tělesné výchovy, výzkumu, pohybových aktivit a sportovních soutěží. Přijato bylo komuniké o vzájemné spolupráci obou asociací.

 

                                              


Partneři AŠSK

Počítadlo přístupů od 22. 9. 2009

Copyright © 2018 - AŠSK ČR
Nahlásit chybu | Ochrana osobních údajů

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací