Ústečtí plavci zářili v Brazílii


Ústečtí plavci zářili v Brazílii

Ústečtí plavci zářili v Brazílii

Ve dnech 18.-23. 5. 2019 se osmičlenná výprava Střední průmyslové školy Resslova účastnila mistrovství světa škol v plavání v brazilském městě Rio de Janeiro. 

Mgr. Václav Šonka společně s Ondřejem Kubínkem doprovázeli mladé talenty Pavla Ouředníka, Vojtěcha Janečka, Filipa Sonnenberga, Vojtěcha Šedy, Davida Řezáče a Matěje Mrázka, ve které vkládali velké naděje na úspěch. I přes konkurenci nejlepších plavců ze sedmnácti zemí světa se česká výprava může chlubit velmi dobrými výsledky. V celkovém pořadí se reprezentace Střední průmyslové školy Resslova umístila na 9. místě. V individuálním hodnocení se hned dva ústečtí plavci stali středoškolskými mistry světa. Vojta Janeček si pro titul doplaval na trati 50 metrů prsa, a Pavel Ouředník, který stejnou distanci plaval volným způsobem. Na dvojnásobné stometrové trati volným způsobem obsadil Pavel Ouředník v novém osobním rekordu druhé místo. Polohová štafeta ve složení Vojtěch Šeda, Vojtěch Janeček, Filip Sonnenberg a Pavel Ouředník obsadila krásné, ale bohužel nepopulární, 4. místo.

Všichni žáci jsou odchovanci a reprezentanti Ústecké akademie plaveckých sportů, jejímž trenérům patří veliké uznání a poděkování za to, jak kluci na mistrovství středních škol plavali. 

Atmosféru letošního mistrovství světa škol v plavání můžete nasát z tohoto sestřihu.

 

Foto: Claudio Franco


Partneři AŠSK

Počítadlo přístupů od 22. 9. 2009

Copyright © 2020 - AŠSK ČR
Nahlásit chybu | Ochrana osobních údajů

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací